Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EPC ışığı yandı yolda kaldım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_AS_

Kayıtlı Üye
Bugün sakin sakin Ataköyden Beykente gelirken Beykent ışıklarında yeşil yanmasıyla beraber aracımı kaldıramadım. Devir 2000 in üzerine çıkamadı ve EPC ışığı yandı göstergede. Zar zor 50 metre ileriye kadar yürüttüm gaz verince boğuluyordu araç seat yol yardımı aradım ve doğuş esenyurta çektirdim. Mesai bittiği için kaldı öyle mal gibi arabam. Katalizatör benzin kalitesi falan filan olabilir dediler yarın bakılacak acil serviste.

Doğuşta aracı tekrar çalıştırdığımda bir sıkıntı yoktu ama neyden kaynaklandığını bilmiyorum benzinide öyle saçma sapan yerlerden almam.

Başına böyle birşey gelen veya herhangi bir fikri olan var mı?

Pazar günkü çizik olayından sonra şimdi de bu çıktı başıma accayip canım sıkkın...

ahmet gaz kelebeğiile alakalıdır benim başıma aynı olay geldi frenlerbile sertleşmiştir yanılmıyorsam sende de bende öyleolmuştu araç gaz yemiyordu

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
ahmet gaz kelebeğiile alakalıdır benim başıma aynı olay geldi frenlerbile sertleşmiştir yanılmıyorsam sende de bende öyleolmuştu araç gaz yemiyordu
VAlla frenleri kontrol etme şansım olmadı hızlanamadım bile çünkü:) Turbo dan falan korkuyorum ama kendini bilmez gibi araç kullanmam motor ısınmadan zorlamam hoş fazla agresif kullanımımda yoktur tek bir sıkıntısı yoktu mekanik olarak bu güne kadar pat diye yolda bıraktı. İns kelebek falan birşeydir de fazla sıkıntı yaratmaz.

öncelikle geçmiş olsun Ahmet. bence korkulacak bişey yoktur. olsa bile araba garanti kapsamında değilmi??

Geçmiş olsun Ahmet,büyük ihtimalle boğaz kelebeği kurum yapmıştır,temizlenince birşeyi kalmaz...

• Beğen
öncelikle geçmiş olsun Ahmet. bence korkulacak bişey yoktur. olsa bile araba garanti kapsamında değilmi??

Garanti kapsamında evet yanlız benzin pompası kalitesiz yakıt vs birşey çıkarsa cebimden çıkacak. Son aldığım benzinin fişi duruyor bir işe yarar mı bu durumda bilen var mı?

Bilenlere birşey daha sormak istiyorum. Bana tadilat 24 saati geçtikten sonra araç temin edilebileceğini söyledi seat yol yardım. Yanlız 2 gün tatil var önümüzde ve bana pazar günü için araç lazım bunun prosedürü nedir?

Benim bildigim ( yanlıs bilmiyorsam) EPC ışıgı motor ikaz ile ilgiliydi...

çok geçmiş olsun kardeşim

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt