Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EPC ışığı yandı yolda kaldım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sadece turbo kaynaklı olamaz sorun.Belkıde wg de sorun vardır.Yenı arabalarda cok fazla sensor oldugu ıcın kullanılan cumlelerı ıyı secmek lazım kullıcıyı korkutmamak adına.Basınc borularından bırın sorun olsa yıne bu arızayı verır araba oyle de bır durum var.o yuzden oncelıkle ıyı bır check up yapılmalı arabaya.Sorun turbodan dıyıp kestırıp atamazlar.Ayrıca yepyenı arabanın turbonu bıtırmen ıcın oncelıkle tabırı caizse arabanın anasını aglatman lazım.kı turbon bıtıyor olsa beyaz duman atmaya baslardın ıslık sesı olurdu.Sorunun turbo degıl emın ol:)

Teşekkür ederim:)
Beyaz duman bir kenara arıza ışığı yanmadan 2 dakka öncesine kadar bile araçta en ufak sorun yoktu. Canavar gibiydi ki arabama gözüm gibi bakıyorum turbo aracın nasıl kullanılacağını iyi biliyorum seri ve hızlı kullanımlarım var fakat kesinlikle sert aracı yoracak hırpalayacak şekilde kullanmam. Zaten turboyu eline almışsın bitmiş bu falan demediler turbo ile alakalı bir durum gözüküyor dediler. Yarın sabahtan doğuşa gidip araç başında inceleteceğim. İns ufak bir problemdir de parça vs falan beklemek zorunda kalmam. Bu astra benimkinden fazla yakıyor:D

Bugün aracımı geri aldım. Yeni yazılım gelmiş güncelledikten sonra araç normale döndü. Yazılımsal bir sorundan kaynaklandı denildi bana ins öyledir.
Bu arada 1.2 tsi lar için yeni bir parça sipariş ediyorlar turbonun yanına bir pul parçasıymış 20 güne geliyor ücretsiz olarak.
Niye diye sorduğumda kendileride tam olarak bilmiyorlar İspanya dan yazı gelmiş takılması ile ilgili gelenlere takıyoruz dediler benim siparişim geçildi 20 gün içinde gelicekmiş.

Merhaba arkadaşlar 2011 1.2 tsı aracım 3. kez aynı arızayı veriyor altını çizerek söylüyorum 3. KEZ !

EPC arıza lambası ve motor arıza lambası birlikte yanıp araba gaz yemiyor ve gitmiyor araba ölmüş bitmiş gibi oluyor.

ilk olduğunda kışın sabahın altısında işe zar zor geldim kontağı hızlıca açıp çalıştırdım NTV de çalışıyorum doğuş personeliyim aracı sabahın 6'sında kapılarına bıraktım güvenlik aldı aracı saat 8:30'da aradılar dedikleri şey yeni yazılım yükleyecez turbo ile ilgili bi sorun olduğunu düzeldiği söylediler aracımı gittim aldım yeni yazılımla düzeldi.
Aradan 3-4 ay geçti doğuş power center otoparkında aracım yine aynı arızayı yaptı EPC lambası ve motor arıza lambası yandı yine gaz yemedi servis ile aynı binada olduğumuzdan hemen aradım getirdim aracı aldılar sorun 2. kez olduğundan nedenini sorduğumda bana 1.2 tsı araclarda bu sorunla karşılaşıyoruz çok dediler ve turbo kelebeğinin arasına bi parça takıyoruz ve turboyu güncelliyoruz dediler. Yaptılar düzeldi. Dün Düzceye gidiyorum şimdiye kadar hiç bir arıza yoktu araçta düzce yolunda kaldım yine aynı arıza EPC ve motor arıza lambası yandı araba titremeye gaz yememeye başladı hemen arıca yol kenarına çektim yol yardımı aradım aracım çekikdi sakaryada serviste aracım zaten aracımı da ordan almıştım neyse diyeceğim şu

- SEVEREK ALDIĞIM LEONUMDAN SOĞUTTULAR BENİ
- YOLDA KALMAKTAN BIKTIM ORUÇLU ORUÇLU PERİŞAN OLDUK
ŞİMDİ BEKLİYORUM BAKALIM NE OLACAK İNŞALLAH TURBOSUNU DEĞİŞİRLER GINA GELDİ ARTIK
:mad::mad::mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt