Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EPC ışığı yandı yolda kaldım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
epc ısıgı elektronık aksama baglı olan herhangı bırseyde cıkan arızayı temsıl eder.Araba safe mode a almıs kendını.Benzın fıltresını kontrol edın kalıtesız benzın kaynaklı olabılır.zamanında emrenın arabasındada benzerı durum olmustu.Benzın fıltresı sokulup yenısı takıldıgında sorun halloldu

Öncelikle geçmiş olsun. Ben de 1.2 tsi araç alma arifesindeyim. Umarım önemli bir sorun çıkmaz. :(

Herkeze ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...
Bugün sabahtan doğuş esenyurta gittim araç pc ye bağlandı ve "turbo şarj basınç ayarı arızası" verdi. Korktuğum başı geldi büyük ihtimal.
Seat servisi kapalı olduğu için vw tarafında üstten baktılar araca zaten arızayı görünce hafiften suratları bozuldu. Turbo değişebilir muhtemelen pazartesi seat servis detaylı inceler dediler.

Bu arada seat yol yardıma yardımları için:) çok teşekkür ediyorum. Araç ihtiyacımı anında karşılayıp Eyüpten ayağıma beykente tertemiz bir manuel astra getirip gittiler:)

Sorum tam olarak şu; "turbo şarj basınç ayarı arızası" tam olarak nedir? ve ne sonuçlar doğurur? Çözümü ve sebebi nedir?

Herkeze teşekkür ediyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Ben de 1.2 tsi araç alma arifesindeyim. Umarım önemli bir sorun çıkmaz. :(

Benim aracımda bir sorun çıktı diye tüm 1.2ler sorunlu değildir. Aldığı hafta sıfır bmw si motor arızasından dolayı yolda kalan arkadaşlarımda var. Her araç her markada olur böyle şeyler. Fakat bu kararsızlıkla siz biraz zor araç alacaksınız gibime geliyor.

Herkeze ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...
Bugün sabahtan doğuş esenyurta gittim araç pc ye bağlandı ve "turbo şarj basınç ayarı arızası" verdi. Korktuğum başı geldi büyük ihtimal.
Seat servisi kapalı olduğu için vw tarafında üstten baktılar araca zaten arızayı görünce hafiften suratları bozuldu. Turbo değişebilir muhtemelen pazartesi seat servis detaylı inceler dediler.

Bu arada seat yol yardıma yardımları için:) çok teşekkür ediyorum. Araç ihtiyacımı anında karşılayıp Eyüpten ayağıma beykente tertemiz bir manuel astra getirip gittiler:)

Sorum tam olarak şu; "turbo şarj basınç ayarı arızası" tam olarak nedir? ve ne sonuçlar doğurur? Çözümü ve sebebi nedir?

Herkeze teşekkür ediyorum.

Arızayı bilen yok mu?

geçmiş olsun. sorun hakkında bilgim yok öğrenirsem söylerim
seat servise helal olsun bu arada

diğer arkadaşa 1.2 tsi ibizalarda çok küçük bir kronik sorun(çok soğuduğunda bazen kablolar titreşip ses çıkartıyor) var ama leon alıcaksanız sorun yok

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Test cihazında görünen tercümeler, yanıltabilir, basit bir sensör arızası da olabilir, turbo ana ünitesi de, mekanik aksamdır değişir düzelir içiniz rahat olsun. Dün sabahtan akşama yarım motor montajı yaptık mesela, saat gibi de çalışıyor.

• Beğen
sadece turbo kaynaklı olamaz sorun.Belkıde wg de sorun vardır.Yenı arabalarda cok fazla sensor oldugu ıcın kullanılan cumlelerı ıyı secmek lazım kullıcıyı korkutmamak adına.Basınc borularından bırın sorun olsa yıne bu arızayı verır araba oyle de bır durum var.o yuzden oncelıkle ıyı bır check up yapılmalı arabaya.Sorun turbodan dıyıp kestırıp atamazlar.Ayrıca yepyenı arabanın turbonu bıtırmen ıcın oncelıkle tabırı caizse arabanın anasını aglatman lazım.kı turbon bıtıyor olsa beyaz duman atmaya baslardın ıslık sesı olurdu.Sorunun turbo degıl emın ol:)

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt