Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Enjektörler Ses Yaparmı

fatihyksel

Kayıtlı Üye
dün akşam bir yere gitmek için arabayı çalıştırdım enjektörlerden tıkır tıkır ses gelmeye başladı hatta sesi videoya aldım ama enjektörler neden ses yapar. :confused:

Video Geldi

[video=facebook;10151324253739376]https://www.facebook.com/video/video.php?v=10151324253739376&saved[/video]

fatih bahsettiğin muhtemelen lpg enjektörleridir lpg enjektörlerinin markaya değişken olmakla birlikte ses yapanları ve yapmayanları var metal hazneli olanlar ses yapar plastik hazneli olanlar ses yapmaz, ama kış aylarında soğuk motorda zaten yakıtta soğuk olduğundan ister plastik olsun ister metal hazneli hava şartlarından normalden fazla ses yapar

bu arada aracını bu kadar dinleme her gün başka şeylerle karşılaşırsın :)

fatih bahsettiğin muhtemelen lpg enjektörleridir lpg enjektörlerinin markaya değişken olmakla birlikte ses yapanları ve yapmayanları var metal hazneli olanlar ses yapar plastik hazneli olanlar ses yapmaz, ama kış aylarında soğuk motorda zaten yakıtta soğuk olduğundan ister plastik olsun ister metal hazneli hava şartlarından normalden fazla ses yapar

muhetemelen öyledir de abi oralık zaten sessiz araba ne gözel sessiz açlışıyodu sonra gecenin sessizliğini bozan o ses gelince kulağıma iyice dinledim baktım sadece enjektörlerden gelyo

sorun imzanda saklı fincanlardan olabilir

sorun imzanda saklı fincanlardan olabilir

subab fincanlarını mı diyorsun abi dün işte komşulardan bi kaç kiş dışardaydı biri sibob ayarı dedi bir ekzantirik dedi ekzantirği değişmiştim ben onda yoktur diye biliyorum ama o sesin bizzat videosunu çektim abi çok net duyulur akşam eved yüklerim onu

ama hyundailerde genelde porselenfincan olun ca ses yapar diyolar kronik yani

eğer peki öyleyse bu fincanlar tamir olma imkanı varmıdır değişmesi gerekirse pahalıyamı mal olur bi fiikrin varmı abi,
kardeş tamir olmaihtimali olmaz diye biliyorum degiştirmeye gelin ce alacagın parçada aynı, yani sıkıntı aynı olcak ben gened bir bilene sor derim benimbildigim bukadar onuda bizim bacanagın arabadada aynı ses var dı heryere sorduk yok dediler ordan biliyorum ama ısınınca sesi mimimuma indiriyodu şmdi sesin çok olmasının nedeni havaların biraz daha soguk olması bence

kardeş tamir olmaihtimali olmaz diye biliyorum degiştirmeye gelin ce alacagın parçada aynı, yani sıkıntı aynı olcak ben gened bir bilene sor derim benimbildigim bukadar onuda bizim bacanagın arabadada aynı ses var dı heryere sorduk yok dediler ordan biliyorum ama ısınınca sesi mimimuma indiriyodu şmdi sesin çok olmasının nedeni havaların biraz daha soguk olması bence

anladım abi zaten öyle ısınınca ses kesiliyor ama haliyle gelen sesler rahatsız ediyor duyulunca

Geri
Üst Alt