Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

endoskopi (gastroskopi)

Konu, 'Sağlık' kısmında yukcell88 tarafından paylaşıldı.

1. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Bugün nişanlım ketenpereye getirtip kan tahlili yaptırttı, yarın da endoskopi yaptıracağım. Sedasyon ile yapacaklar imiş, çıkan bir amca hiçbirşey hatırlamadığını söyledi, o konuda pek korkum yok da sonuçlarda birşey çıkması korkutuyor beni... :( Mide yanması, ağız kokusu, ağıza acı sıvı gelmesi, aşırı gaz problemi ile gitmiştim... Tavsiyelerinizi, deneyimlerinizi bekliyorum. [MENTION=21051]RD38[/MENTION]

2. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    allah acil şifalar versin benimde bi müşterime olmuştu o ameliyat oldu şimdi rahatım diyodu

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  3. gfx

gfx SCW Üyesi

1.164
    557
    113
    Allah acil sifalar versin insallah

4. yukcell88

yukcell88 SCW Üyesi

1.521
    550
    113
    Amin sağolun, zaten psikolojik olarak çöküyorum hastaneye girince, bir de böyle yöntemler yok mu... :S:agla:

5. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    aynen bende girer girmez sinir stres bası yo beni

6. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    gecmis olsun emre kardesim hayirlisi ins bisey cikmazda varmi bizim yapacagimiz bisey bi haberver yeter :thumbup:

7. RickPierOneiL

RickPierOneiL SCW Üyesi

465
    215
    43
    geçmiş olsun kardeşim allah şifa versin sen korkma olur öyle şeyler ara sıra doktora gidersin tedavi olursun geçer gider.

8. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    kardeşim Allah şifalar versin ama endoskopi işlemi bana çok saçma geliyor
    çok uzun yıllardır mide rahatsızlığım var yanma olur beni öldürür kaç sefer doktora gittim endoskopi dedi bende dedim endoskopiden sonra ne yapacaksın ilaç yazıcam dedi o zaman boşver deyip profesörle tartışıp çıktım hepsi dubara yaa
    direk eczacıya girdim ve bu zamana kadar denemedim mide ilacı kalmadı
    en son güzel ilacımı buldum isveç malı volvo gibi bir ilaç kime söyleyip tavsiye ettiysem dua aldım çünkü doktorlarında yazdığı en muazzam ilaç nexium 40 mg
    ama ilaç uyuşturucudan başka bişey değil her sabah alırım almadığım gün yanma olur artık ilaç şirketlerinin oyunu bu tedavi tamir edici özellikle ilaç üretmiyorlar ki mal satsınlar midelerimizde gdo lu ve hormonlu yapay ürünlerden bu hale geliyor
    mide nakli olsa ilk donör ben olurum yaa ...

9. cuprali

cuprali SCW Üyesi

2.467
    1.712
    113
    emrecim geçmiş olsun eğer uyuşturuyorlarsa bişey anlamazsın ama sadece boğazına sprey sıkıp yapacaklarsa sadece sprey sıkılan yer biraz uyuşur o kadar ağızdan salınan skop un(biz onu hortum diye biliriz) ucunda mikro kamera ve parca almaya yarar açılıp kapanan bir kıskaç var korkmanı gerektirecek bişey yok sinek ısırığı gibi bir şey hissedersin patoloji için parça alınırsa ,muhtemelen şikayetlerin reflü yü işaret ediyor yemek borusunun mide bağlantısında kapak görevi yapan bir uzantı vardır zamanla bu deforme olarak kapak görevini yapamaz hale geliyor haliyle mide asidi yemek borusundan yukarı doğru çıktıkça yanma dediğimiz olay gerçekleşiyor sigara ve sigarayla beraber içilen kola çay kahve tarzı maddeler bu hastalığı tetikler emrecim bunları nerden biliyorsun dersen 6 yıllık sağlık teknisyenliği geçmişim var tomografi mr makinalarını kullandım aklımda ordan kalmış takıldığın bişey olursa çekinme herzaman

10. kayalutfu

kayalutfu SCW Üyesi

96
    35
    18
    mide yanması ve gaz bende de oluyor ama doktora gitmeye korkuyorum enkoskopi yüzünden :)

Sayfayı Paylaş