Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

en iyi akaryakıt istasyonu

Arabayı ilk aldığımda eski sahibi hep opetten aldığını söylemişti ama merkezde olduğu için yol üstü milangazdan almıştım lpgyi depo bitmeye yakın arıza ışığı yaktı çekiş düştü motor titremeye başladı servise götürdüm bobinin biri yanmış o günden beri opetten şaşmadım bi defa da shell denedim ama çok yaktı daha başka yerden almadım.

Gaza basmadan sabitleyiciyle gönderildi.

devamlı shell kullanıyorum benzin için

Çalışanı olduğum şirketin, Shell'in üstüne gül koklamadım :)
(1-2 istisna haricinde;))
Ama yakıt da ilaç gibi aslında; hangi ilacın iyi olduğuna doktor değil aracınız karar veriyor. Bazı logolar da güven veriyor, psikolojik olarak insanı rahat hissettiriyor, bu da bir gerçek. Ben yine de istikrardan yanayım.
Aynı ilde bile iki farklı Shell istasyonundan aldığınız akaryakıtın biri Tüpraş ürünü, diğeri de ithal ürün olabiliyor.. Sonuçta ürün yine firmanın kendine has katığıyla son kullanıcıya sunuluyor.
Otogaz konusundaysa durum biraz daha farklı:
Birçok otogaz firması birbirlerinin tesisinden otogaz alıp satıyor. Örneğin Milangaz Aygaz'dan, Shell Habaş'tan, PO Milangazdan..vs.. Burada da istasyon pompalarının kalibrasyon ölçümleri kritik önem arz ediyor.
EPDK zaten sık sık denetliyor, ama kurumsal firmalar prestijini korumak için işleri daha sıkı tutuyorlar.
Durumlar böyle:) Yine çok konuştum sanırım:rolleyes:

Bende Opetçiyim hiç şaşmaz aynı pompa falan takıntım yok ama evime yakın olması falanda cezbedici

Ben ilk gunden beri bp den aliyorum bir kez shell v power aldim vuruntu yapti. O yüzden bp ile devam ediyorum

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gaz konusunda şahsi takıntım ötürü Demirören grubundan almıyorum ama sıralamak gerekir ise
Gaz olarak
1- İpragaz
2- Shell
3-Total
Benzin olarak :) zaten kırk yılda 1 alıyorum oda genel olarak Shell 'e denk geliyor

Ben de TP(Türkiye Petrolleri) yi kullanıyorum.
İstasyon ve pompasına varıncaya kadar değiştirmeyenlerdenim. Bu derece bağlılık sebebini soracak olursanızda;
- Geçmişte kullandığım tüplü araçlarımda TP'nin GüvenalGazını alırdım hep ve gerek çekişi olsun gerekse fiyatı olsun FP olarak bence çok süper.
- Benzin konusunda da şuan TP'ye devam ediyorum, piyasada en hesaplı ve aynı zamanda kaliteli dengi bir petrol yok diyebilirim. (genel önde gelen markalar içerisinde)
- Bir diğer husus ise; yıllardır kullandığım petrol istasyonu ve bugüne kadar yakıtında hiçbir sorun yaşamamışken neden gidipte farklı bir markaya daha çok ödiyeyim. Üstelik benzin değilde gaz konusunda opet dahil bir çok firmada acayip oyunlar dönerken.

arabayı aldığımdan beri Shell V-Power nitro diesel kullanıyorum hatta İstanbul içinde istasyonumda hep aynıdır çok zorda kalmadıkça istasyonu değiştirmiyorum bunun haricinde depoya Shell'den başka giren yakıt olmadı :D

Geri
Üst Alt