En güçlü Golf sahnede! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

En güçlü Golf sahnede!

PATRON

Administrator
VW, dört tekerlekten çekişe sahip 270hp’lik Golf R modelini Frankfurt’ta tanıttı.

En ateşli Golf 6 artık gizlenmiyor. Resmi fotoğrafları yayınlanan araç Golf R ismiyle ticarileştirilecek. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ara. Beşinci nesil Golf’teki Golf R32 modelinin yerini alacak.

Otomobilde Scirocco R modelinden tanıdığımız 2.0 litrelik turbo destekli, dört silindirli motor görev yapacak. 270hp güç üreten bu motor 320Nm’lik torka sahip. Scirocco R’de ön tekerleklere iletilen güç Golf R’de dört tekerleğe birden hükmedecek. Hidrolik dört tekerlekten çekiş sistemi Audi S3 modelinden devralınmış.

Altı kademeli manuel şanzımanın yanında yine altı kademeli DSG şanzıman tercih edilebilecek. Fabrika verilerine göre manuel Golf R 0-100km/s hızlanmasını 5.7 saniyede tamamlarken, DSG versiyon 0.2 saniye daha hızlı olacak.

Jerky

Kayıtlı Üye
R32'nin yerine geldi. Atmosferik V6 artık yok. Bakalım TR'ye gelicek mi.

onyuss

Kayıtlı Üye
bir golf ün bana güzel geleceğini hiç düşünmemiştim :p

ZGR

Kayıtlı Üye
eski polo gibi olmus yandan.
begenmedim

eski polo gibi olmus yandan.
begenmedim
özgürüm işte yorum budur!!!ne o öyle ya özellikle arka cam ne ya!!!bide ön camın yan çıtaları iğrenç!!!gözümüz sanırım leonun çizgilerine alıştı!!!bu araç önden idare eder arkadan da güzel ama yanlardan iğrenç...