Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

emniyet kemerinizi mutlaka takın (kaza içerir)

tam12den

Kayıtlı Üye
siz siz olun emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeyin , çok eskiden şahinim vardı onda hiç tamazdım (birazda gençlik ya delikanlı adam kemermi takar ayakları ) sonra toyota varken başladım takmaya ve arabaya bindimmi 100 metre gitmeden takıyorum hemen kemeri alışkanlık oldu kısacası , dün gelen bir haberle asker arkadaşımın hastanede yoğun bakımda olduğunu öğrendim ve bilgi almak için gittim , durumu iyi değil malesef kalça kırık kaburgalar kırık kol ve saymadığım bir çok kemikler kırıkki en önemlisi buraya konuyu açma gereği duyduğum kemer takılı olmadığından dolayı ileri fırlayıp kamyonun kasasına kafasını vurduğu için beyninde kanamadan dolayı akibeti belli değil , kırıklar tamir olurda beyin kanaması olayı sıkıntılı , yaşarsada nasıl yaşayacak belli değil

lafı uzatmadan herkese tavsiyem vagcomdan kemer iptali yada ötmesin diye toka v.s bu işlere girmeyin (geçenlerde geldiğinde onunda arabasında kemer tokası vardı ötmesin diye onu kullanıyordu )
herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum , buda arabanın resimleri pejo 208 araba bu arada IMG_0403.JPG IMG_0404.JPG IMG_0406.JPG IMG_0408.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_0407.JPG
    IMG_0407.JPG
    190.9 KB · Görüntüleme: 25
büyük geçmiş olsun. araca bindiğimde ilk işim kemeri takmak olur. Kısa uzun yol farketmez.

1. Emniyet kemerinizi kesinlikle takın
2. hız kurallarına uyun

Büyük geçmiş olsun , emniyet kemeri takmadan bakkala bile araba ile gitmem kimseye de tavsiye etmem ne zaman ne olacağı belli olmaz.İnşallah tekrar sağlıklı günlerine döner.

Allah şifa versin. Ben de kemer kullanmıyordum. Clio zamanında aracın inanılmaz sinir bozucu bir ikazı vardı. Bu nedenle o sesi duymamak için taka taka alışkanlık oldu. Şimdi aracı yarım kontak yapıp yağlanmasını beklediğim sırada emniyet kemerimi takıp marşa basıyorum. İkaz iptali aklıma gelmedi hiç. Sanırım bu konuda Renault' a teşekkür borçluyum...

Allah şifa versin inşallah. Şu soruyu her zaman kendimize sormalıyız. Güvenlik önlemleri ne içindir? Arkadaşlar belki basit gibi görünen bir olay ama kimse başına gelmeyince durumun ehemmiyetini anlayamıyor. Derler ya hani; bazen bir musibet bin nasihatten iyidir diye. İşte o musibeti beklemeyin. Bindiğiniz araç döküntü bir araçta olsa son model de olsa ne olursa olsun emniyet kemerimizi takalım. Bende askere gidinceye kadar pek takan biri değildim ama askerlikten sonra artık refleks haline geldi. Hangi araca binersem bineyim takarım takmayanı uyarırım. Zira arka koltuktakilere bile ailemden birileriyse taktırırım. Sonuçta nerede ne zaman ne olacağımızı ne ile karşılaşacağımızı Allah'tan başkası bilemez. Önce tedbir sonra tevekkül diye boşuna denmemiş.
Uzattım kusura bakmayın ama bir önemli konu daha var o da kesinlikle ama kesinlikle çocuklu ailelerin araçta nasıl davranması gerektiği. Görüyorum birçoğunun eşi sürücü yan koltuğunda kucağında çocuğuyla seyahat ediyor, bir kısmı çocuğunu direksiyonda kucağına alıyor. Kesinlikle yanlış ve özellikle çocuk için çok büyük bir ihmalkarlık ve tehlikedir. Allah esirgesin 10 km hızla bile gitsen birinin aracınıza sizin suçunuz yokken çarpması durumunda varsa hava yastığı ile yoksa direksiyon yada aracın göğüsü ile ilk temas edecek olan kişi evladınız olacaktır. Sonucunu düşünmek bile istemezsiniz. Zira arka koltukta seyahat eden eşler içinse, eğer eşiniz çocuğunuzu kucağında tutuyor ise mutlaka kendisi kemerini taksın. Allah esirgesin ani bir fren yada darbe sonucunda koltukla eşiniz arasında yavrunuz kalabilir. Özetlemek gerekirse imkanınız var ise en güvenlisi çocuk koltuğu kullanmak olacaktır ama yoksada yukarıda saydıklarımı ihmal etmeye gelmez arkadaşlar.
Allah, hepimize kazasız belasız yolculuklar nasip etsin inşallah.

Geri
Üst Alt