Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Elektrikli Egzoz vanası - Cut out - Egzozunuzun Sesini Ayarlayın

T

Sahibindene müracaat gibi görünüyor.. Yada ses istiyorsanız size bi çare olabilir :) İlla bu aracı seviyorum diyorsanız da.. Yazılım, filtre ıvır zıvır ile alabildiğiniz gücü alın :)

yok sevdiğim yok d satamadım bi satarsam..mesele kalmayacak:D

Yavuz yanlış anlama, kırmızı Golf GTI'ı olan bir arkadaş rica etti de onun için soruyorum, kendisi çekinmiş yazmaya.
Bu düğmeyi sürücü koltuğunun tam ortasına, oturunca tam denk gelecek şekilde monte edebiliyo muyuz?

Kırmızı Golf GTI? :D:D

dizelci arkadaslar bir kac soru sormuslar onlara cevap olarak yazmak istiyorum;

dizelde ses konusunda pek verim alinmiyor.. sadece mevcut gurultu biraz daha artiyor.. ama performans konusunda 5 hp falan oynayabilir kat tan once konunca. basinc biraz daha rahat olacaktir cunku..
ancak soyle bir durum soz konusu; aracin altindan duman cikisi yapildigi zaman kisa zaman icinde aracin alti tamamen is olacaktir.. bu sebeple ben hayatta dizel aracta boyle bir sey yaptirmam. ya da bu takilip ayri bir boru sistemi cekilebilir..

dizelci arkadaslar bir kac soru sormuslar onlara cevap olarak yazmak istiyorum;

dizelde ses konusunda pek verim alinmiyor.. sadece mevcut gurultu biraz daha artiyor.. ama performans konusunda 5 hp falan oynayabilir kat tan once konunca. basinc biraz daha rahat olacaktir cunku..
ancak soyle bir durum soz konusu; aracin altindan duman cikisi yapildigi zaman kisa zaman icinde aracin alti tamamen is olacaktir.. bu sebeple ben hayatta dizel aracta boyle bir sey yaptirmam. ya da bu takilip ayri bir boru sistemi cekilebilir..

arabanın altı ıs olsa ne olcak olm ıstanbulda arabayı yıkatmadan 1 hafta kullan arabanın altında olcak ısten daha beter oluyor:D ayrıca vananın agzını yere dogru verırsen ıs flan da olmaz .
Downpipe yaptırıp sonrasında vana kullanılcak olunursa turbo arabada gayet verımlı oluyor haberınız ola:)

arabanın altı ıs olsa ne olcak olm ıstanbulda arabayı yıkatmadan 1 hafta kullan arabanın altında olcak ısten daha beter oluyor:D ayrıca vananın agzını yere dogru verırsen ıs flan da olmaz .
Downpipe yaptırıp sonrasında vana kullanılcak olunursa turbo arabada gayet verımlı oluyor haberınız ola:)

Şimdilik ses olayını pek düşünmüyorum ona sıra gelmeden başka işler var.Aracın altında is oluşmasını azaltmak için folyu ısı geçirmeyen bantlar var birine bunu uygulamıştık tam cut out çıkışına bi yarım metrekare kadar bant gayet iyi olmuştu.Zaten devamlı açık olmayacağı içinde is olayı çok problem teşkil etmez bence.

xx

Şimdilik ses olayını pek düşünmüyorum ona sıra gelmeden başka işler var.Aracın altında is oluşmasını azaltmak için folyu ısı geçirmeyen bantlar var birine bunu uygulamıştık tam cut out çıkışına bi yarım metrekare kadar bant gayet iyi olmuştu.Zaten devamlı açık olmayacağı içinde is olayı çok problem teşkil etmez bence.

xx

Cut out performans adına yapıldıgı ıcın zaten ses olayı en son planda olmalı fıkrındeyım,ısın aslı bana gore guzel b ses yok ama acıldıgında fark cok fazla olyo orjınal sıstemle

aslinda surekli acik olmayacagi icin belki is dediginiz gibi problem olmayabilir..

sunu da eklemek istiyorum; aracima coilover taktirmak icin yaylari soktugumuzde egzoz tarafindaki arka yay tamamen siyah haldeydi :) bir kismi temizleyince gecti ama bir kismi kalici olduu.

Arkadaşlar, Uzaktan kumandalı modeller Stoklarıma girmiştir :)

İstediğiniz kadar açıp kapatabilme tuşları ve otomatik aç-kapa tuşları mecvut çok kaliteli bir kumanda buldum :) Kumandalı fiyatları da yazdım.. (ayrıca kumanda patentli üretimdir)

Hali hazırda egzozlu araca "susturma vanası" uygulaması testten başarıyla geçti..
Komple düz 60 mm borulu ve sonda otto olan Ibiza Cupra (2.0 16v) bile vana ile bariz bir şekilde sessizleşiyor.. :)

Geri
Üst Alt