Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Elektrikli Egzoz vanası - Cut out - Egzozunuzun Sesini Ayarlayın

ben senın arabaya formul yazdım abı onceden :)

o aklımda can..şimdi bi an sevinmiştim 15 cut dan gelir 15 dediğimiz yerden diye 30 bg bi sene daha bindirir düşünmem o zaman dedim..:)
namı kemal demiş hayalle yaşayan....puhaha

Yavuz dizellerde verdiği ses ve performans nasıl.
Can ın bahsettiği gibi, ses olarak çok birşey beklemeyin zaten, ama yazılımlı veya yazılımsız farketmez, herşekilde güç alırsınız.. Tabi ki Yazılım ile daha iyi olur ama ne kadar olacağı tamamen arabaya bağlı..

Leonlara nereye monte ediyorsunuz düğmeyi ve öğrenmek istediğim bir konu da yakıt sarfiyatını ne kadar etkilediği turbo araçlarda 50 hp ye kadar güç alınabilir demişsiniz sonuçta bunun getirisi kadar götürüsü de olacaktır
Düğmeyi istediğiniz herhangi bir yere monte edebilirsiniz, daha önce direksiyon ayar mandalının altına, sol tarafta sigorta kutusunun altına veya sol üst direkte göstergenin yanına gibi yerlerde deneyen müşterilerim oldu :)
Getirisi kadar götürüsü olayı genelde atmosferik araçların alt devirlerinde görülüyor... Turbolarda bu fark anlayamayacağınız kadar ufak.. hatta dynoda bile 2-3kere ölçseniz farkı görmeniz zor.. Zaten bunu açma amacınız performans olunca üst devirlerin canlanması sizin için daha önemli olacaktır..

atmosferikte 15 bg demişsiniz..bu yazılımla mı 15 yoksa yazılımsız mı..?
eğer yazılımsız 15 ise bir de yazılımda 25 olur ki..bu durumda araç lezzet verecek bir duruma gelebilir
Ne yazıkki sizin araç için 15hp çok büyük bi rakam :) Yazılım ile beraber bile o kadar olması zor görünüyor :(

Hayırlı olsun yavuz uretım baslamıs yıne :)
Saolasın :) Sınavlarım bugün bitti, görüşelim artık...

Düğmeyi istediğiniz herhangi bir yere monte edebilirsiniz, daha önce direksiyon ayar mandalının altına, sol tarafta sigorta kutusunun altına veya sol üst direkte göstergenin yanına gibi yerlerde deneyen müşterilerim oldu :)
Getirisi kadar götürüsü olayı genelde atmosferik araçların alt devirlerinde görülüyor... Turbolarda bu fark anlayamayacağınız kadar ufak.. hatta dynoda bile 2-3kere ölçseniz farkı görmeniz zor.. Zaten bunu açma amacınız performans olunca üst devirlerin canlanması sizin için daha önemli olacaktır...

peki yakıt sarfiyatı ne oranda değişiyor artıyordur büyük ihtimal ama ne oranda 100 km de kaç lt mesela

Ses konusu tamamen kişisel karardır :) en kötü önce oraya taktırırsınız, baktınız ses fazla oldu, o zaman son susturucudan önceye alırsınız..
Maslakta veya Bostancıda Montaj yapan çalıştığım ustalar vardır.. Bostancıya yakınsanız, gideceğiniz zaman haber verirsiniz, ben de gelirim, hem görüşmüş oluruz..
Est. tabii ki soracaksınız... Montajı arabaya göre değişiyor ama kabaca 3 saat diyim, çünkü bazı arabalarda kabloyu geçirmek uğraştırabiliyor... 1-2 saatte de monte edilebilir.. Tabi Ustanın durumuna da bağlı..
pardon gece vakti okurken dalgınlıkla montaj dahil fiyatları görmemişim =)
son susturucu iptali ile leon 1.6'nın nasıl ses verdiğini biliyorum ama acaba orta susturucudan önce yapılırsa daha iyi olur mu diye düşündüm,ama biraz fazla olabilir...
o yüzden dediğiniz gibi son susturucu öncesi kafidir.
montaj nerede yapılıyor ? anadolu yakası ? avrupa yakası? ve ortalama süresi ne kadardır ?
biliyorum çok soru sordum ama haftanın 6 günü çalışınca malesef zaman önemli oluyor =)

Yavuz yanlış anlama, kırmızı Golf GTI'ı olan bir arkadaş rica etti de onun için soruyorum, kendisi çekinmiş yazmaya.
Bu düğmeyi sürücü koltuğunun tam ortasına, oturunca tam denk gelecek şekilde monte edebiliyo muyuz?

Aslında yakıtı hemen hemen hiç etkilemiyor, Yakıta etkisi şöyle.. Aracınızın gücü arttığı için normal olarak basarsanız daha çok yakarsınız.. Alt devirlerde de atmosferik için söylüyorum, egzoz basıncınız düşeceği için hissetmeseniz bile çok az güç kaybı olabilir ve bundan dolayı 0.1-0.2 litrelerde yakıt yükselmesi görülebilir ancak şuana kadar kullananların hiçbirinden yakıtla ilgili bir şikayet almadım.
peki yakıt sarfiyatı ne oranda değişiyor artıyordur büyük ihtimal ama ne oranda 100 km de kaç lt mesela

Yavuz yanlış anlama, kırmızı Golf GTI'ı olan bir arkadaş rica etti de onun için soruyorum, kendisi çekinmiş yazmaya.
Bu düğmeyi sürücü koltuğunun tam ortasına, oturunca tam denk gelecek şekilde monte edebiliyo muyuz?

oturunca tam nereye denk gelecekmiş onu da yazsaydın bari :D:D

Geri
Üst Alt