Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Elektrik Tüketimi, Performans ve Sarfiyat..

Konu, 'Teknik Destek' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

1. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48

hareket halindeyken ya da duraklarken çalışan radyo, havalandırma, farlar, sisler, iç aydınlatmalar vs. yol bilgisayarının bana sunduğu bilgi dahilinde rolantide 0.1-0.2L/h ekstradan yakıt sarfıyatına neden oluyo..klima da ekstradan kompresyona binmesi de göz önünde bulundurulmasıyla birlikte max. 0.4-0.5L/h kadar etkiliyo sarfiyatı..0.5L/h de en soğukta ve en yüksek debide çalışırken oluyo zaten..nerdeyse klima kadar fark ediyo yani..

motor çalışırken her türlü elektrik tüketcek şeyi kapatınca hava da uygunsa 0.4L/h oluyo tüketimim..benim sormak istediğim ise, havalandırma, radyo CD, kısa ve sisleri kontağı çevirir çevirmez açarım her zaman..bunlar açıkken tüketimi arttırdığı aşikar ama performans ne ölçüde etkileniyo bunlardan. ??

bazı kaynaklarda ya da sağda solda geçen diyaloglarda roll'da ya da pistte zaman kasarken elektrik tüketiminin hemen hemen 1 boy farkettirdiği yönünde..
    bu gerçek midir bu kadar etkilenir mi..hareket halindeyken açıp kapatınca hissedilcek kadar bi fark yok zaten de 1 boy ya da 0.5-1sn. arası performansı düşürdüğü doğru mudur. ??

özellikle Endurance serilerinde gündüz de farları sisleri açık bi şekilde yarışan takımlar var..performansı düşürmesine rağmen hissedilemeyecek ya da dikkate alınmayacak kadar küçük mü etkileniyo motor performansı acaba. ??

2. aux

aux SCW Üyesi

1.852
    7
    38
    eğer far+sis yakarak gezmeni engelleyecekse evet kesin performans kaybi yaşatiyor yiğit:D

3. can

can SCW Üyesi

1.360
    2
    38
    hahahha bencede kafadan 10 beygır etkılıyormuş =)

4. aybarsdnr

aybarsdnr SCW Üyesi

2.684
    58
    48
    =) yazılımın boşa gidiyo yani yiğit

5. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    ahahahha :D

6. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    olm güleceğine EKO manyağı olarak fikrini söyle.. :) :)

7. mayham85

mayham85 SCW Üyesi

3.915
    47
    48
    yiğit bende genelde teyp son ses ve farlar yanık olr klimayada pek ihtiyaç duymam :) klima ciddi arttırıyor tüketimi yanlız ondan eminim.

8. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    ben farlardan pek bırsey farketmedım ama klıma benı bıraz etkılıyor... zaten klımayıda bırtek yazın kulanıyorum...

9. KAPTAN

KAPTAN FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

9.428
    1.443
    113
    valla şemun klima seni biraz etkiliyorsa bizim arabalar durması lazım ozaman :D

10. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    Arabada yakılan farlar sisler klima gücü olumsuz yönde etkiler yarış arabaları ile kendi arabalarınızı kıyaslamayın arkadaşlar fakat klima bilindiği gibi gücü çok etkiliyo ben pek kullanmıyorum klima tabi farlar sisler klima kadar etkilemez gene de eksisi olur..... yakışı da etkiler.....

Sayfayı Paylaş