Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Elektrİklİ araÇ gelecekmİŞ sene sonunda!!!

Elektrikli de , dışarıdan şarj olabilen tiplerde, tüm dünyada elektriğe zam yapmalı mümkün değil, görünen o ki , batarya kirası ile sıkıştıracaklar milleti. Elektirkli Fluence zaten satışta, ama paray verip alamıyorsunuz, şarj edilecek yer (ev/iş) elektrik tesistatı projelendiriliyor, yapıldıktan sonra satın alınıyor. Aylık batarya kirası 130/170 Avroydu galiba...

valla aküdeki kira olayı sadece renault fluance ze için geçerli benim bildiğim. chevrolet volt ise 8 saatlik şarjın sonunda 400km kesintisiz yol alıyor ve elektriği bittiğinde kendisinin bünyesinde bulunan benzinli jenaratör devreye giriyor ve arabayı şarj ederken bu arada yol almasını sağlıyor. ayrıca arabanın fren sisteminde de elektrik enerjisinin durkalklarda enerji kaybını engellemek için frenlerde enerji geri dönüşüm sistemi kullanılmış. ama her ne olursa olsun uzun yollar için çok sağlıklı değil ama şehir içi kullanım için oldukça ideal bir araç kesinlikle alacağım bu arabayı. bu arada istanbul içinde şimdilik pilot bir kaç kentte elektrikli araç şarj istasyonu kuruluyor ve elektriği ispark satacak:) yanlız vergileri beni gerçekten çok korkutuyor.

Çağlar Abi'nin de dediği gibi elektirik fiyatlarını bir yere kadar arttırabilirler çünkü sonuçta temel bir ihtiyaç. Fakat ilk başta insanları bu araçlara yönelttikten sonra biz madem benzinden vergi alamıyoruz bu araçların 6 aylık MTV'lerini çok yüksek yapalım diyebilirler. Benim en büyük endişem bu şahsen. Ama şu an görünürde izlenen politika bu araçlara teşvik yönünde.

Geri
Üst Alt