Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

el frenindeki çıt sesi

psyc54

Kayıtlı Üye
El frenini hep 1 çıt sesi duyana kadar çekiyordum.
Geçen park edip yine 1çıt çektim kayıyordu, biraz daha asıldım 2. çıt sesinde bıraktım.

Baktım artık hep o 2.çıt noktasında daha yukarda çekili bırakıyorum,
1.çıt yok oldu,iyice yukarı çekmeden çıtlamıyor, iyice esnettimmi ki?

Bu sesleri ben mi uyduruyorum, yoksa baya 1çıt 2 çıt diye seviye mi yapmış adamlar:)
VE el freni çekip, viteste bırakmak doğru mudur?

Seat araçlarda el freni ayarlanmıyor.Fren balataları aşındıkça otomatik olarak el freni kendi gerginleşir. Aracı N de stop edip, el frenini çekip araç sabitlendikten sonra parka alın şanzımana yük binmesin özellikle dik yokuşlarda buna dikkat ederseniz iyi olur.Düz viteslerde de boşta stop edip sonra eğime göre 1. vitese veya geri vites takmanız uygun olur.

Teşekkürler!:)
Demek benimki aşındı ve sonunda 1.seviyeye çekince kaydırdı. güvenemeyip sonraki günler 2 çıt yüksekliğe çekince de artık 1inci seviye tamamen yok oldu o_O

Geri
Üst Alt