Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

El freni ikaz ışığı sorunsalı

siyahi

Kayıtlı Üye

Arkadaşlar merhaba. 2006 model Leon Stylance aracım yolda giderken birden el freni ikaz ışığını yakıp söndürmeye başladı. Sonra ışık yanıp sönerken sesli uyarıda vermeye başladı. Bu sorun 3 gün boyunca devam etti ve dün özel servise götürdüm. Fren hidrolik yağı eksilmiş ondan ikaz vermiştir dediler. Yağını fulledik. Evime doğru dönerken tekrar ikaz ışığı sesli olarak yanıp sönmeye başladı. Servise geri dönüp sorunun devam ettiğini söyledim, incelediler ve bu seferde fren balataları eskimiş deyip balataları değiştirdiler. Sorun halloldu dediler tekrar eve dönüş yoluna geçtim. Evime yaklaştığımda aynı sorun tekrar başgösterdi. Hava karardığından dolayı geri servise dönmedim. Bugün servisi aradığımda sorun halen geçmediğine göre ABS beyni arızalanmıştır dediler. Maliyetininde yüksek tutacağını söylediler.
Bu soruna benzer başınızdan bir olay geçtimi. Sizce bu beyin değişimi veya tamiri yaklaşık ne kadar tutar? Aydınlatabilirseniz sevinirim. İyi günler dilerim.

bu beyinlere reset atan yerler var. 100 tl ye falan atıyorlar , hiçbiri kesinlikle garanti vermiyor ama sorunlarını bu yöntemle çözenleri de biliyorum. Önce bunu deneyin olmazsa çıkma bulabilir yada çok çok iyi bir elektronikçiye tamir ettirebilirsiniz.

aracınızı makineye bir bağlatın arıza ne verecek görelim

Benimde aynısı oluşmuştu fren kaliperi takılı kalıyor sürekli tutuyor ısınınca da hata veriyor geçen sene sağ arka teker iki gün önce de sol arka teker oldu geçen sene değişmiştim bu defa wd 40 la yağladık düzeldi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun öncelikle ABS beyninden önce şunu sormak lazım bu konulan tehşis ne kadar doğru hidrolik olmadı Balata disk olmadı ee ABS nin oldugu ne malum neden el freni teli fren hortumu ya da kaliper arızası olmasın ya da hepsi bi yana el freni kabzasının altına girmiş olan ve el freninin tam inmesine engel olan bi madde girmiş olamaz mi ?

Benimde aynısı oluşmuştu fren kaliperi takılı kalıyor sürekli tutuyor ısınınca da hata veriyor geçen sene sağ arka teker iki gün önce de sol arka teker oldu geçen sene değişmiştim bu defa wd 40 la yağladık düzeldi

Frenlere wd40 sıkmak ne kadar sağlıklı tartışılır. Sorununuzun çözümünü aradaki sürtünmeyi azaltarak çözmüşsünüz fakat ani frene ihtiyaç duyulduğunda oraya sıkılan yağ tehlikeli olabilir. Yeterli frenlemeyi yapamayabilir aracınız.

öncelikle geçmiş bu sorunun aynısın bende yaşadım el fren teli aşındığı için el frenini indirdiğimde balataları bırakmıyor ve el freni çekili gibi uyarı veriyordu. el fren tellerini iki tarafında değiştirdikten sonra sorun giderilmiş oldu.

Frenlere wd40 sıkmak ne kadar sağlıklı tartışılır. Sorununuzun çözümünü aradaki sürtünmeyi azaltarak çözmüşsünüz fakat ani frene ihtiyaç duyulduğunda oraya sıkılan yağ tehlikeli olabilir. Yeterli frenlemeyi yapamayabilir aracınız.

Balataya veya diske sıkılmadı kaliper söküldü balatalar çıkarıldı balataya baskı yapan silindir contalarından içeriye sıkıldı diske veya balataya sıkılarak bir işlem yapılmadı

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Masallah servis aracin tum bakimlarini yapmis bu sayede. Yag ve filtreleri de degistirseymis tam olabilirmis. :oops:

Geri
Üst Alt