Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

El freni çekilmiş aracı çekerek götürmek!!

jacktheripper

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Aracımı (2011 daha sıfır Ibiza) cumartesi günü 10-15 dakika sürecek bir iş için Mecidiyeköy/Cevahir'in yan tarafına park etmiştim ki hata bende tabi kabul ediyorum baştan:)
Daha sonra aracı bulamadım yerinde; haliye çekmişler Yıldız otoparkına götürmüşler; ki aradaki mesafe 1,5-2 km falan.

Arabayı teslim alırken kontrol ettim her tarafını bir sıkıntı yoktu. Fakat otoparktan çıkarken burnuma pis pis kokular geldi ve bu kokunun gelmesi 300-400 metre sürdü. Sonra hatırladım ki aracın el freni çekili halde park etmiştim.
Bu durumda size sorum şu, servise park sensörü taktırmaya gideceğim;
- Aracın el freni zaten son dişlerde tutuyordu, şimdi dik yokuşlarda en son dişte tutuyor. Bunu servise göstermeli miyim?
- Bu konuyla ilgili koku acaba başka bir yerden mi gelmiştir? Başka bir yere baktırayım mı?
- Bayram için İzmir'e gideceğim, uzun yol için kontrol ettirmem gereken bir şeyler var mı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Muhtemelen el freni cekili halde cekildigi icin balatalar asiri isinmistir ve gelen koku muhtemelen balatalardandir. Ancak madem servise ugrayacaksiniz hem balatalarini kontrol ettirin hemde yola cikmadan once yagina suyuna ve lastik havalarina baktirin derim ben. Simdiden hayirli yolculuklar..

geçmiş olsun arabanın nasıl çekildiği önemli :) yükleyipmi götürdüler sürükledilermi
koku balatalardan geliyodur ama zaten el frenin sıkıntılıymış
tavsiyem ;
balataları kontrol ettir el freni halatını kontrol ettir.. arada disklerede baktırırsın

Çok teşekkürler arkadaşlar.
Nasıl çekildiğini görmedim ama muhtemelen sürükledikleri için koku geldi.
Ben en iyisi dediğiniz gibi disklere balatalarla el freni teline baktırayım. Diskler için gerek var mı sizce?

aracı cekerken resım cekmek zorundalar artık aracın aracın cekılme resmını ıste tavsıyem

Bizim polise resim desem, muhtemelen beni içeri atıp resmimi çeker; bence öyle bir aksiyona hiç gerek yok:D

Bu ne saçmalık yahu araba çekilecekseaktarılır bi arabaya öyletaşınız sürüklemede neymiş bence şikayetçi olsan haklı çıkarsın olurmu öyle saçmalık yanlış yere park ettiysen ettin ödersin cezasını olurbiter bi dahada parketmezsin ama aracı sürükleyerek götürmek ne demek:confused:

Ne demek olduğunu burada yazmak isterdim ama çok ayıp olur, o yüzden bu kısmı geçelim:mad:

balatalarına baktır,koku muhtemel ordan gelmıstır zaten

merhabalar.benimde aracın el freni son dişlerde tutuyordu ve bu beni rahatsız etmişti.gittim servise ayarlattım.sıkıntı yok sadece balatanın ömrünün 10 da biri falan gitmiş.sizde aldığınız yere ayarlatın içiniz rahat eder ayarlatınca daha az çekiliyo ve iyi tutuyor.sorun yok ama park ettiğiniz yere dikkat.:)

Geri
Üst Alt