Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Eksoz dumanı

yilmazsinan

Kayıtlı Üye
merhaba,
Dün gece dikiz aynadan farkettim ki eksozdan duman çıkıyor. Şefaf renkli. Rölantide çalışırken de dışarda acaip bi koku farkettim araçta. Motordan da gaz verince tıslama gibi bi ses geliyo. Yağ mı yakıyo araç dicem, renk açık dumanın. Conta mı yaktık acaba? Hararet de yaptırmadım araca. Can sıkıcı durumlar. Yağın rengi kahverengiye dönmüş gibiydi. Su karıştıysa conta yanmıştır heralde? Sıkıntı nedir, ne sıkıntı açar bilen var mı?

hocam duman çok ince, şefaf su buharı gibiyse sorun olmaz. Ama yoğun bir beyaz dumansa silindir contası olabilir.

Birde o duman sadece gece goruyosan sorun yok gunduz bak duman görmezsin bizim sirketin arabasında da aynisini ben yasıyorum gece bı duman cıkıyor ısıklarda beklerken arkadakı arabanın farıyla beraber ama gunduz bakıyorum bir şey yok.dumanı gunduz kontrol et

aracınızın bakımını ne zaman yaptırdınız ne kadar km oldu yağ özelliğini kaybetmiş gibi yada dediğiniz gibi su karışımında kahve rengi alıyor diye hatırlıyorum.Bence hemen bir motor ustasına götürün durumu öğrenirsiniz ciddi birşey olabilir diye düşünüyorum.

sinancım aracın pert olmak üzere acillik olmuş...aracın çalışmayan kısmı motora zarar veriyor....motor yaptırmak külfetli iştir en kısa zamanda baktırın...şudur demek yanlış olur ama başına gelen olursa paylaşır...geçmiş olsun can sıkıcı durum...durumdan haber edinki yardımcı olalım...dostlarımız var şükür :)

Gündüz duman çıkmıyor. Gece de çıkmamaya başladı. Ama maalesef motor yağına su karışmış gibi duruyor. Yağın rengi kahverengi. Bi de yağ kapağını açtığımda fokurdama gördüm. Silindir contası desem; hararet sabit, çekişte düşme yok, suda azalma yok. Daha gösteremedim aracı ama inşallah yağ soğutucudandır. Antifriz delmiş olabilir. Silindir contasıysa da daha yolun başı. Daha büyük problem açmadan değiştirirsek masraftan kısarız. Maliyeti ne olur silindir contasının. 2007 leon 1.6. Ona göre öpülmeyelim ustalara

Bence bir şey yok aksam işik burdugunda duman atmayan arabadanda duman gozukuyor havalar sogudu belkide onun dumanını gordun yaga su karıssa bariz belli olur su yagdan ayrı durur belli eder kendini yag kapagındada su buharı olabilir soguk havalarda normal bir şey gunduz duöan atmıyorsa guzel gozlemle gaza bastır eksoza bak sorun yoktur gece ısıkla duman gorebilirsin

Bence bir şey yok aksam işik burdugunda duman atmayan arabadanda duman gozukuyor havalar sogudu belkide onun dumanını gordun yaga su karıssa bariz belli olur su yagdan ayrı durur belli eder kendini yag kapagındada su buharı olabilir soguk havalarda normal bir şey gunduz duöan atmıyorsa guzel gozlemle gaza bastır eksoza bak sorun yoktur gece ısıkla duman gorebilirsin
Dün akşam kontrol yaptım duman yok, 2000 km önce yağ bakımı yapılmıştı, yağ epey azalmış. Ama şu canımı sıktı yağın rengi kahverengi olmuş. Bi de araba sıcakken yağ kapağını açtığımda kaynama sesi geliyo. Fokurduyo yani. Kapakta köpüklenme yok. Çok ilginç. Belirtilerin çoğu yok ama takıyo insan.

Dün akşam kontrol yaptım duman yok, 2000 km önce yağ bakımı yapılmıştı, yağ epey azalmış. Ama şu canımı sıktı yağın rengi kahverengi olmuş. Bi de araba sıcakken yağ kapağını açtığımda kaynama sesi geliyo. Fokurduyo yani. Kapakta köpüklenme yok. Çok ilginç. Belirtilerin çoğu yok ama takıyo insan.
Conta yakmişsa su eksiltir araba suyunu kontrol et hortumlarin şişer su gecen hortumlari elinle kontrol et fazla basınclı olur yagının rengi onemli ama kesin renk deişmişmiş olduguna kanaat getirebiliyormusun hararet yaptırdın mi arabayı conta yakmişsa hararet etmesi lazım hararet edip contayi yaktıysa kapakda catlatmiş olabilir bunlar hep birbirini kovalayan seyler ama korkma :) suyunda eksilme yagında su karişmamıssa sorun yok duman soguk havada cıkar agzımızdan ufledigimiz zamn cıkan duman gibi düşün bu dumanın birseye zararı yok

Hararet yapmadı hiç. Şuan da hararet yapmıyo. Suda da öyle büyük bi eksilme yok. Akşam tamamlayıp suyu sanah bakıcam eksiltiyo mu diye. Benim şüphem yağ soğutucudan mı sızdı yağ suya. Antifriz delebiliyomuş. Contayla ilgili hiç bir emare yok çünkü.

Geri
Üst Alt