Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ehlityeti kaptırdım

rockinrock

Kayıtlı Üye
2 şişe bira icerek cevirmede 53 promil alkollu cıktım ve ehliyet 6 aylıgına gitti bu gece itibariyle. yediğim cezada 590lira

cok gecmıs olsun ama alkolu seveme ragmen alkollu arac kullanmaya karsı olanlardan bırıyım :(

off yaa hem süre hemde ceza çokmuş gerçekten , hapis cezası gibi :(

Şahsen bu ceza uygulamasından ve şartlarından memnunum caydırıcı olması çok güzel,belki sürücü için uzun bir dönem ama tekrar yapmaması adınada ders niteliği taşıyor!

xx

İsabet olmus... Alkolluyken direksiyona gecilmesine siddetle karsiyim. Sucsuz gunahsiz insanlarin cani yaniyor alkkollu trafige cikanlar yuzunden umarim size ve konuyu goren herkese bir ders olur bu..

50 promil cıksaydı ceza kesmiyecektim göndercektim dedi polis ama 53 promilde ceza yedik. yani aradaki 3 promil 590 lira ediyor :) 50 olsaydı normal vatandaştık kaza yapma riski yoktu 53te trafik canavarı ilan edildik bu komedi oldu :)

Alkol kullanan arkadaşlar; bu eğer sizin için bir keyif ise keyfini alacak derecede bırakıp ne sizin, nede başkasının keyfini kaçırmayalım,alkol den alı konan ehliyetler ve yazılan cezalar ise tam anlamı ile çok anlamlı olduğuna inanmaktayım.

öncelikle geçmiş olsun.

ancak benide mazur görün ama biraz isabetli bir ceza olmuş. alkol kullanan biri olmama rağmen bugüne kadar asla ve asla alkollü direksiyor başına geçmemişimdir.

aradaki o küçümsediğiniz 3 promil sizin refleksleriniz için o kadar önemli bir olayki bunun bilincine sanırım varamamışsınız.

o küçümsenen 1 bira veya 1 kadeh şarap yada yarım kadeh bolbuzlu ve sulu rakının bile sizi ne kadar etkilediğiniz tahmin bile edemezsiniz.

o yüzden lütfen mesut kardeşimizin yediği ceza alkollü iken araç direksiyonuna geçen tüm arkadaşlarımıza ders olsun. alkollü iken lütfen araç kullanmayın.

• Beğen
Reaksiyonlar: ESY
Geri
Üst Alt