Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

egzozdan sıvı gelmesi.yorum yaparsanız sevinirim.

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında HAKANAY tarafından paylaşıldı.

1. HAKANAY

HAKANAY SCW Üyesi

34
    5
    8
    iyi akşamlar arkadaşlar. bugun akşam üzeri evin önünden çıktım 50 metre gittikten sonra arkadan seslendiler, egzozdan su geldi diye. indim baktım siyah bi sıvı.avuç içi kadar yere akmış. daha sonra tekrar baktım akma durmuştu.

bu sıvı neden gelmiş olabilir. aracım TSI 2012 ibiza. yardımlarınızı bekliyorum lütfen.... :seat

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  2. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.210
    113
    ekzos arada yapabilir bu tur terlemeyi sorun yok arac calisincada disari atar su olarak

3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    bildiğim kadarıyla motorun çok temiz yeni ve %100 olduğuna işarettir...
    genelde sıfır grubundaki araçlardan az da olsa ekzos dan su sıvı normaldir...

4. HAKANAY

HAKANAY SCW Üyesi

34
    5
    8
    teşekkür ederim yorumlarınız için. içimi rahatlattınız...sağolun

5. RD38

RD38 SCW Üyesi

1.067
    384
    83
    motor, kısa mesafelerde terlemeden kaynaklanan suyun dışarı atımıdır gördüğünüz. uzun mesafede motor ısındıktan sonra termede kalmaz egzoz dan gelen suda :)

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    sorun yok yola devam :)

7. HAKANAY

HAKANAY SCW Üyesi

34
    5
    8
    teşekkür ederim hepinize .sağolun

8. ilkeregan

ilkeregan SCW Üyesi

4
    0
    1
    Merhaba, işim gereği egzoz da tasarlamış birisi olarak yorum yapma gereği duydum. Bu gelen sıvı asidik bir yapıdadır. Araçlarımızdaki katalitik konvertörlerde gerçekleşen reaksiyonlar sonucu (3 yollu- 3 tepkime) su açığa çıkar. Kısa mesafeli sürüşlerde daha da yoğun görürsünüz, tüm egzoz ısındıkça bu su buharlaşır ve göremezsiniz. Bunun handikapı her ne kadar kullanılan malzeme paslanmaz olsa da zamanla korozyona neden olarak egzozun delinmesine neden olur.

9. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    aracımı ilk aldığımda ben de korkmuştum motor yağ mı yakıyo acaba diye ama normal olduğunu öğrenmiştim, rahatlamıştım, aracımı alalı 1,5 yılı geçti hala takıntılarım var inan, ama bazen her ne hikmetse takmıyorum. :)

10. bora55

bora55 SCW Üyesi

1.687
    839
    113
    Geçen günlerde benimde başıma gelmişti bu ama yorumlardan korkulacak birşey olmadığını gördüm. :)

Sayfayı Paylaş