Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

egzozdan sıvı gelmesi.yorum yaparsanız sevinirim.

HAKANAY

Kayıtlı Üye
iyi akşamlar arkadaşlar. bugun akşam üzeri evin önünden çıktım 50 metre gittikten sonra arkadan seslendiler, egzozdan su geldi diye. indim baktım siyah bi sıvı.avuç içi kadar yere akmış. daha sonra tekrar baktım akma durmuştu.

bu sıvı neden gelmiş olabilir. aracım TSI 2012 ibiza. yardımlarınızı bekliyorum lütfen.... :seat

ekzos arada yapabilir bu tur terlemeyi sorun yok arac calisincada disari atar su olarak

bildiğim kadarıyla motorun çok temiz yeni ve %100 olduğuna işarettir...
genelde sıfır grubundaki araçlardan az da olsa ekzos dan su sıvı normaldir...

motor, kısa mesafelerde terlemeden kaynaklanan suyun dışarı atımıdır gördüğünüz. uzun mesafede motor ısındıktan sonra termede kalmaz egzoz dan gelen suda :)

Merhaba, işim gereği egzoz da tasarlamış birisi olarak yorum yapma gereği duydum. Bu gelen sıvı asidik bir yapıdadır. Araçlarımızdaki katalitik konvertörlerde gerçekleşen reaksiyonlar sonucu (3 yollu- 3 tepkime) su açığa çıkar. Kısa mesafeli sürüşlerde daha da yoğun görürsünüz, tüm egzoz ısındıkça bu su buharlaşır ve göremezsiniz. Bunun handikapı her ne kadar kullanılan malzeme paslanmaz olsa da zamanla korozyona neden olarak egzozun delinmesine neden olur.

iyi akşamlar arkadaşlar. bugun akşam üzeri evin önünden çıktım 50 metre gittikten sonra arkadan seslendiler, egzozdan su geldi diye. indim baktım siyah bi sıvı.avuç içi kadar yere akmış. daha sonra tekrar baktım akma durmuştu.

bu sıvı neden gelmiş olabilir. aracım TSI 2012 ibiza. yardımlarınızı bekliyorum lütfen.... :seat

aracımı ilk aldığımda ben de korkmuştum motor yağ mı yakıyo acaba diye ama normal olduğunu öğrenmiştim, rahatlamıştım, aracımı alalı 1,5 yılı geçti hala takıntılarım var inan, ama bazen her ne hikmetse takmıyorum. :)

Geçen günlerde benimde başıma gelmişti bu ama yorumlardan korkulacak birşey olmadığını gördüm. :)

Geri
Üst Alt