Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

egzoz ucunun aşırı ısınması

Dizel araç eksoz ucu kullanıyorum öyle abartılı ısınma ve ses yok :eek:key:

bugün gittim egzozcuya. ısısnmanın normal olduğunu söyledi.yeni birçok araçta olan katalizörler manifolttan yanmadan atılan gazı içerisinde yakarak attığı için ısınması normal dedi usta.hatta uzun yoldan gelen aracın katalizörünün ısıdan kızardığı bile olur dedi.başka bir usta da aynısını söyleyince bende servise gitmekten vazgeçtim.

bugün gittim egzozcuya. ısısnmanın normal olduğunu söyledi.yeni birçok araçta olan katalizörler manifolttan yanmadan atılan gazı içerisinde yakarak attığı için ısınması normal dedi usta.hatta uzun yoldan gelen aracın katalizörünün ısıdan kızardığı bile olur dedi.başka bir usta da aynısını söyleyince bende servise gitmekten vazgeçtim.

uzun yol yapınca ve sıkıştırırak kullandıgında uzun süre park edince sıcaktan katalizör çatur çutur ses bile gelir normal yani :eek:key:

sorun ne cıktı kardeşim sanayide baktırdınmı

bana biraz garip geldi :confused: inşallah öyledir.

bana biraz garip geldi :confused: inşallah öyledir.

abi işin aslı önce banada anlamsız geldi fakat egzozun ısındığı akşamın sabahında petrol ofisinden fulledim depoyu,şimdi okadar ısınmıyor.önceki depo bp(türkmenlerden almıştım).sanırım yakıtın kalitesine göre değişiyor ısı.mantıken yanmadan atılan yakıtı yaktığı için atık fazla olunca yanmada fazla oluyor haliyle .böylece ısıda artar diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt