Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Egzoz sensörü arızası

atmaca2559

Kayıtlı Üye
Hayırlı sahurlar cümleten 2010 seat leon 1.6tdi kullanıcısıyım 2 gün önce araçta sarı yay ikazı yanıp hemen sonrasında motor arızası ikazı da yanmaya başladı bilgisayara bağladım egzoz sensörü arızası verdi egzoz sensörünü temizlettim bi ihtimal olur diye ama bi faydasını göremedim egzoz sensörünü degistirirsem sıkıntım ortadan kalkar mı ve ortalama ne kadar masraf çıkartır bana yardımcı olabilirmisin şimdiden teşekkür ederim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Acil yorumlarınızı bekliyorum !!

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu gün başka bi ustayı aradım o da partikül temizlenmesı lazım diye söyledi ne yapacağımı bilmiyorum bilen arkadaşlar bana yazsın lütfen

Okumanizi tavsiye ederim...mobilden giriyorum yazamadim...muhtemelen sensor kopuk catlak hortumlarda sikinti olabilir.eksoz manifoldun oralarda bi yerlerde..sensorde bisi yoktur...ariza isigi ondan yanmistir...gerekli kontrolerde bisi yoksa partikul dolu temizlenmesi lazim...iyice dolmuş olabilir...yuksek devirlerde kullanin aracinizi test edin... Egzoz Gazı Basınç Sensörü Nedir Arızası Görevleri Nelerdir

Gece çıkıp yarım saat yada 40 dakika boyunca arabayı yüksek devirde kullandım motor ışığı da yandı sarı yayda ortadan tabi tekrarlanırsa tabi sizi rahatsız ederim

Surekli turbo alt devirlerde kullanmissiniz olabilirsiniz....dpf tam dolusa temizleme jenerasyonu gec surebillir...sensor kaput icinde eksoz manifold girisin oralarda olmasi lazim...bi kontrol edin sensore bağli hortum kacak gocek kirik catlak vs...bir kutuda dpf partikul temizlme katkisi alin ... Verdigim linki okuyun...gecmis olsun durumdan haberdar edin

Partikülü temizlettim orjinal bilgisayara bağlandığında egr sorunu yazıyor egryi değiştirmek mi daha mantıklı yoksa egryi beyinden iptal etmek mi?

Egr temizlenmesi gerekebilir iptalde edebilirsiniz...yazilimla iptal edilince daha verimli oluyor...egryi temizlettin...bosch car servisleri bu isin uzmanidir...fiyatlari da ozel servislerden daha uygun olabilio...danışın derim

Sensor giris cikislarini kontrol ettirdiniz mi hemen egrye yuklenmeyin

Geri
Üst Alt