Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Egzoz emisyon muayene

Konu, 'Araç Muayene & Motorlu Taşıtlar (MTV)' kısmında ÖzkanÇ tarafından paylaşıldı.

1. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Aracimi geçen sene 5.ayda aldim aldigim kişi satisi verirken emisyon muayene kartinda gelecek muayene dönemi 2014 tarihli kismi 2015 yapti yazanlar yanlis yazmis iki yilda bir yapiliyor dedi. Basilan kaşe cok ozsus belli olmuyor. 2013 de yasi 10u gecen araçlar her sene yapilacak şeklinde kanun çıkmış daha sonra tekrar binek otomobiller 2 seneye çıkartılmış. Simdi ben defalarca cevirmeye girdim evrak kontrolune daha sonra jandarma dahi çevirdi karadenizde yayladan inerken kimse bana bu yanlış bitmiş vs demedi dün forumda okuyunca öğrendim açıkçası bu durumu 1.5 senedir evrak tam diye biniyoruz :)
    11. Ayda muayene var ceviren bisey demiyor bu şekilde 2 ay daha binsem sorun olur mu acaba?

2. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.803
    5.628
    113
    Merhaba arkadaşım onu ceviren arkadaşın hatası var birşey olmaz yeniden yapılana kadar zaten çevirmede karta tarihe bakıyorlar birde muayene tarihine bir birine yakınsa kimse tam kontrol etmiyor sen kullan yenisi yapılınca belki sorun olur sistemede bir yıl önce görünür gecikme zammı alınır belki

kurye ile elden teslime verildi

3. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Abi emisyon muayene yerine sordum dün sanayide isim vardi gecerken baktirdim onlarda muayeneye girmeden yaptir 40 lira dediler ceza yokmus yani oraya ne yazilirsa o dedi sorgulanan bir sistem yokmus. O zaman 2 ay daha bineyim böyle

Bunu beğendi. memet_one bunu beğendi.
  4. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.534
    5.839
    113
    sen garantiye al yaptır egzoz muayanenı bende gecen yaptırdım ilk defa aracı aldım alalı 47 tl tuttu

Bunu beğendi. ÖzkanÇ bunu beğendi.
  5. xure

xure FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

1.163
    867
    113
    Bir gün çıkarlar derler :) sonra yoğurdum acı dersin yaptır gitsin kafanda duracağında ruhsatın içinde dursun ;)

6. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Bugun yine sanayideyim motorda az bi tıkırtı sesi var ona bakicak usta isim bitsin yaptırayim zaten takildi kafama simdiya kadar bilmeden böyle bindim ama şimdi öğrenince ici rahat etmiyor insanin :)

Bunu beğendi. dadaş34 bunu beğendi.
  7. dadaş34

dadaş34
    Administrator
    V.İ.P Admin

6.534
    5.839
    113
    yaptır yaptır arac kendı aracın sonucta :D

8. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

800
    499
    63
    2 ay bekle sıkıntı olmaz. belki ufak bi geçikme faizi ödersin o kadar. ama denk gelirse polis cezayı keser. sonra 40 lira için 150 - 200 ceza ödeme.

9. ÖzkanÇ

ÖzkanÇ SCW Üyesi

197
    239
    63
    Açıkçası yaptırmadan geldim firsat bulamadim muayeneye artik

10. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.550
    1.705
    113
    Olmaz olmaz son gün cezayı kitlerler. Artık her yerde yapılıyor. Bence kasmaya maceraya gerek yok.

Sayfayı Paylaş