Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Egzoz’ dan Akan Sıvı

tudor

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Ateca aracı aldığımdan beri bazı sorunlar yaşıyorum. Bunları önemsemedim aslında kafama pek takmıyorum ama böyle hatalar yapılması da insanı üzüyor. Şöyle ki;
Aracı aldıktan birkaç ay sonra tam egzoz altında yerde sıvı lekeleri görmüştüm sonra eğilip baktım ki egzoz altında kenarında kaynak yeri gibi biryerden su damlıyor. Üretim hatası olduğu belli. Aracı alalı 8 ay oldu servise gitmedim bu damlama olayı için. Gitsem garanti kapsamında çözülür mü?
Birde araçla garaj içinde yada dışarda sola manevra sıralarında sanırım tekerlek kısmından gıcırtı sesi geliyor. Taş girmiş olabilir diye düşünüyorum.
Böyle sorunlarla karşılaşanlar var mı aranızda?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

su su..

bildiğimiz su..

tam verimle gerçekleşen bir yanma tepkimesinin ürünleri arasında su bulunur.

ancak araçlarımızda bu yanmanın çeştli sebeplerle tam verimde olması istenmez

fakat katalizör marifetiyle veya kimi devirlerde tam yanma yakalınır..

işte bunların sonucu egzozdan sıvı damlar..

tamamen zarasızdır.

Egzozun çıkışından su aksa amenna benimkin de alttan kaynak arasından sızıyor kardeş.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gıcırtı arkadan geliyorsa normal, bütün seatlardan gelir.
Sıvı tam olarak nereden geliyor? Ortalardansa o sızan egzosdan gelen su değil, klimadan gelen sudur, nem aldıkça normal klimalar gibi tahliye eder.

Arkadaşlar Ateca aracı aldığımdan beri bazı sorunlar yaşıyorum. Bunları önemsemedim aslında kafama pek takmıyorum ama böyle hatalar yapılması da insanı üzüyor. Şöyle ki;
Aracı aldıktan birkaç ay sonra tam egzoz altında yerde sıvı lekeleri görmüştüm sonra eğilip baktım ki egzoz altında kenarında kaynak yeri gibi biryerden su damlıyor. Üretim hatası olduğu belli. Aracı alalı 8 ay oldu servise gitmedim bu damlama olayı için. Gitsem garanti kapsamında çözülür mü?
Birde araçla garaj içinde yada dışarda sola manevra sıralarında sanırım tekerlek kısmından gıcırtı sesi geliyor. Taş girmiş olabilir diye düşünüyorum.
Böyle sorunlarla karşılaşanlar var mı aranızda?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ben de ateca kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım geçmiş olsun dikkatli bakılması gerekli o taraflarda

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yıllık bakım için servise gittim bunları da anlattım ek randevu oluşturmanız gerek dediler. Araba da gıcırtı sesi arttı gibi götürüp baktıracağım.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt