Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Egzos muayene geçemedim yardım

alper.06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkeze merhaba

Dün aracımı muayenesi vardı bende tüv türkten randevu aldım ve gittim gitmişken egzozuda ordan yaptırıyım dedim normal araç muayenesinden geçtim ama egzoz muayenesinden geçmedim egzozdan ciğ benzin atıyormuş değerler çok yüksek çıktı kontrol ettirmen gerek dedi ve muayeneden geçmedi bende bir ustanın yanına gittim aracı cihaza bağladı ve hiç bir şey yok dedi gönderdi tekrar gittim yine aynı yani egzoz muayenesinden geçemedim.

Değerler neden yüksek çıkar ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorm.

lpg varmı ?? yoksa benzinle kalıyorsa eğer ,

hava filitresi ,bujiler , oksijen sensörü , yada katalizör sökülmüş yada içi boşaltılmış olablir...

o nas iştir ya . baska egzoz muayenesine gidin bir de .
Araç stock durumda mıdır?

birinde normal diğerinde anormal nasıl bir iştir bu anlamadım.

git piyasada egzos muayenesi yaptır pulunu tüvde göster yoksa muayenede çok araca tüv takıyor eğer egzosu tüvde yaptırdıysan

aynen tüvde yaptırmayın ,dışarıda yaptırıp temiz çıktımı olay tamamdır , ben herzaman öyle yaptırıyorum şahsen
git piyasada egzos muayenesi yaptır pulunu tüvde göster yoksa muayenede çok araca tüv takıyor eğer egzosu tüvde yaptırdıysan

bujilerden birisi patlaktır bujileri komple değiştirin.
aynı sorun skoda benzinlide de başımıza geldi bir buji patlak çıktı çiğ atıyor
bujileriniz patlamasa bile ömrünü tamamlamıştır değiştirmekte fayda var..
kolay gelsin.

arkadaşlar başka bir yerde yaptırdım direk egzos muayenesinden geçti.TUV resmen geçirmedi birdaha egzos için tuv e yanaşmam

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
ankarada özel servislerden birinde yaptır tüv e gerek yok [MENTION=5531]alper.06[/MENTION]

Geri
Üst Alt