Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

egsozdan hafif beyaz duman geliyor yardım...

sumer

Kayıtlı Üye
aracımın egzosdan hafif beyaz duman geliyor dün dikkatimi çekti orta susturucu iptali var etkilermi veya neden olabilir...

yağını kontrol ettinizmi aracınız kaç km de?

araçta beyaz duman silindire su karışmasından olmaktadır. Mutlaka su seviyesi sıksık kontrol ettirilmelidir.Masraf büyümeden de müdehale gereklidir.Ama eğer su eksilir ve hareret yaparsa masraf üçe katlar.
beyaz duman hakkında böyle bi yorum buldum belki dikkate alinmalidir ..
göstermekte fayda var..

araçım 25bin kmde 30bin bakımına daha var yani bakmadım yagına kötü yakıttan olabilirmi acaba yada orta susturucu iptalinin etkisi olurmu

kış geldi yazın sıcaktan görmediğin duman kışın dumanın sıcak olması sebebi ile görülerbilir devamlı mı var yoksa sadece vites değiştirirken mi??

Ankara'da 1-2 gündür hava soğuk. Duman bu yüzden çıkıyo olmasın?

araçta beyaz duman silindire su karışmasından olmaktadır. Mutlaka su seviyesi sıksık kontrol ettirilmelidir.Masraf büyümeden de müdehale gereklidir.Ama eğer su eksilir ve hareret yaparsa masraf üçe katlar.
beyaz duman hakkında böyle bi yorum buldum belki dikkate alinmalidir ..
göstermekte fayda var..
onu bende okudum ama araç hiç hararet yapmadı hararet yapan motor üfürür kapağı açınca diye biliyorum ole bi üfürme yok

Orta susturucu iptaliyle hiçbir ilgisi olmaz dumanın.
Beyaz duman genelde yağa su karıştıran araçlarda çıkar. Bir arkadaşın TSI'ı da yağa su karıştırıyodu. Aracı aşırı yüklemesi sonucu bu problemle karşılaştı.
Araç su ya da yağ eksiltiyo mu?

Geri
Üst Alt