Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

egr valfinden yağ geliyor

İbiza3535

Kayıtlı Üye
abilerim kardeşlerim aracım 2007 ibiza 1.4 tdı egr valfinden yağ geliyor sizce sorun ne olabilir

nerden anladınız ....
abilerim kardeşlerim aracım 2007 ibiza 1.4 tdı egr valfinden yağ geliyor sizce sorun ne olabilir
[doublepost=1454873670,1454873169][/doublepost]
egr valfinin üzerinde bir delik olması lazım... Sanırım buradan yağ buharı geliyor....Bu deliğin amacı şudur,yağ buhar şeklinde mi geldi acaba...yağ buharı sadece intercooler'ın bastığı havada olur. Buradan buhar gelmesi basınç kaçırdığı anlamına gelir....çözümlemem bu yönde...en temizi imkanınız varsa yazılım +egr iptali yapabilirsiniz..

nerden anladınız ....

[doublepost=1454873670,1454873169][/doublepost]
egr valfinin üzerinde bir delik olması lazım... Sanırım buradan yağ buharı geliyor....Bu deliğin amacı şudur,yağ buhar şeklinde mi geldi acaba...yağ buharı sadece intercooler'ın bastığı havada olur. Buradan buhar gelmesi basınç kaçırdığı anlamına gelir....çözümlemem bu yönde...en temizi imkanınız varsa yazılım +egr iptali yapabilirsiniz..
egr valfinin üstunde ufak bir delik var ordan yağ geliyor buhar değil normal yağ

şimdi bende bunu yazacaktım turbodan korkuyorum diye kalplerimiz birmiş bak...oraya yağ gelmesi turbonun intercole yağ basması sonucu olmuştur büyük ihtimal...turbo bakımı ve hava kanalları ile intercool temizliği gerekiyor...belkide manifoldda kurumdan dolup tıkanmış da olabilir...
aracın yağ eksiltiyor mu .......
aynen tam oradan yağ geliyor bana dediler egrde çatlak var değişmesi lazım birde turbonun tamir edilmesi lazım dediler
[doublepost=1454874514,1454874075][/doublepost]
Ekli dosyayı görüntüle 11159
[doublepost=1454874696][/doublepost]şimdi ustalar iş peşindedir...para kazanma telaşında turboyu söküp takacaklar...doğru karara bağlamak lazım gene söksünler taksınlar...egr nin contalarında sıkıntı olabilir mi bu da geliyor aklıma.contasa kolay

şimdi bende bunu yazacaktım turbodan korkuyorum diye kalplerimiz birmiş bak...oraya yağ gelmesi turbonun intercole yağ basması sonucu olmuştur büyük ihtimal...turbo bakımı ve hava kanalları ile intercool temizliği gerekiyor...belkide manifoldda kurumdan dolup tıkanmış da olabilir...

[doublepost=1454874696][/doublepost]şimdi ustalar iş peşindedir...para kazanma telaşında turboyu söküp takacaklar...doğru karara bağlamak lazım gene söksünler taksınlar...egr nin contalarında sıkıntı olabilir mi bu da geliyor aklıma.contasa kolay[/UOTE]
1 sene önce yağı komple değiştirmiştim 2 gün once yarım litre yağ koydum

[doublepost=1454874696][/doublepost]şimdi ustalar iş peşindedir...para kazanma telaşında turboyu söküp takacaklar...doğru karara bağlamak lazım gene söksünler taksınlar...egr nin contalarında sıkıntı olabilir mi bu da geliyor aklıma.contasa kolay
1 sene once yağ değişmişti 2 gun once yarım litre yağ koydum arabaya götürdüğüm yer vw servisi yetkili bayı orda çok yakın bı abım çalışıyor yanı ustaların para kazanmak için bişey diyecğini sanmıyorum

1 sene once yağ değişmişti 2 gun once yarım litre yağ koydum arabaya götürdüğüm yer vw servisi yetkili bayı orda çok yakın bı abım çalışıyor yanı ustaların para kazanmak için bişey diyecğini sanmıyorum
oo ii tanıdık varsa sıkıntı değil...çok gec kalmadan baktırın..turbo ıslık yada kendını korumaya alıp arabayı kastırıyormu ...aracın gidişi nasıl

Geri
Üst Alt