EGR iptali!!! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

EGR iptali!!!

mtahakorkmaz

Kayıtlı Üye
arkadaşlar dün servise gittim turbo basınç göstergesini taktığım yer hatalıymış yanı emme manifordun yanlış yerinden delmişiz onun için hava kaçağı meydana geldi zaten tısılama sesinin olduğunuda söylemiştim manifordun tamirini yaptık ve hazır ustanın eli değmişken EGR iptali yapalım dedik ve usta beni ne ikna edebildi ne yolumdan dönderebildi şuan kararsızım EGR iptali bizim araçlarda yani yeni nesil 1.6 tdi motorlar yüksek devirlerde kasılmaya neden olur dedi boşuna sökmüş oluruz dedi hoşuna gitmez bidaha takmak zorunda kalırız dedi. sizin görüşlerinizi almak istedim nasıl bir yol izlemeliyim bu durumda???

kurtbil

Kayıtlı Üye
egr ıptalının yenı nesılle ne alakası varmıs kı ,sonucta zararlı egsoz gazını manıfolda basıyosun yıne,ustlerde neden kasılma yapıyormus onu anlamadım ben acıklaması neymıs

LeonRider

Kayıtlı Üye
EGR iptali bazı ülkelerde araçlarda zaten var araya bi pul konuyor diyee biliyorum abimin 1.9TDI golfünde orjinalde vardı baya bi şaşırmıştık...

koray.cano

Kayıtlı Üye
Benım benzınlı 1.4 ibizamda da EGR iptali vardı :)

edit:Benım arabada yanlış hatırlamıyorsam emme manifolduna conta ile kapatmıştık..

mtahakorkmaz

Kayıtlı Üye
egr ıptalının yenı nesılle ne alakası varmıs kı ,sonucta zararlı egsoz gazını manıfolda basıyosun yıne,ustlerde neden kasılma yapıyormus onu anlamadım ben acıklaması neymıs
abi açıklası şu; diyorki vw grubu eski dizeller bu motorların düzeni farklı common rail dedi bizim motorlara ve egr iptali olduğu zaman arıza yakar ve yüksek devirlerde kasılma yapar eski motorlarla yeni motorların basınç değerleri çok farklıymış bana örnek gösterdi cordobanın motor sesi ve senin leonun motor seni niye farklı diye soru sordu bişe diyemedim bende yeni dedim sadece :D

LeonRider

Kayıtlı Üye
abi açıklası şu; diyorki vw grubu eski dizeller bu motorların düzeni farklı common rail dedi bizim motorlara ve egr iptali olduğu zaman arıza yakar ve yüksek devirlerde kasılma yapar eski motorlarla yeni motorların basınç değerleri çok farklıymış bana örnek gösterdi cordobanın motor sesi ve senin leonun motor seni niye farklı diye soru sordu bişe diyemedim bende yeni dedim sadece :D
Cordoba 3silindirli bi motor ekonomik ancak çok sesli çalışır karşılaştırma biraz yanlış olmuş :)

LeonRider

Kayıtlı Üye
1.9 tdi da gösterdi abi onunda çalışma sesi farklı
motor farklı elbet ancak 1.9TDI bile cordoba kadar ses çıkarmaz:) yeni nesil bir motora sahip olduğun doğru ancak iptal etmenin sıkıntı yaratacağını sanmıyorum fakat gene de içine sinmiyosa yaptırma arıza ışığına bişey diyemem yakabilir belki....