EDS' de Büyük Açık...! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

EDS' de Büyük Açık...!

Konu, 'Yurttan Haberler' kısmında schumi tarafından paylaşıldı.

 1. schumi

  schumi SCW Üyesi

  8.181
  1.218
  113
  İşin uzmanı uyardı: Dolmabahçe ile Konya Yolu’nda denendi ve onaylandı.
  [​IMG]
  Şeridi ortalarsan, EDS’ye yakalanmıyorsun. Ka-De yazılım firmasının sahibi Kayabalı’nın iddiası: Dolmabahçe ile Konya Yolu’nda denedik. Mevcut yazılım, şeridi ortalarsan aracı tespit edemiyor

  ODTÜ Teknokent’te hizmet veren Ka-De adlı firmanın sahibi Kaan Kayabalı ilginç bir iddia ortaya attı. Kayabalı’nın iddiasına göre “yolda araçla ilerlerken şeridi ortalarsan, EDS’ye yakalanmıyorsun”.

  ODTÜ Teknokent’in “Yeni Fikirler, Yeni İşler” yarışmasında dereceye giren ve Teknokent’te şirket kuran genç mühendis gruplarının Ar-Ge ürünleri basına tanıtıldı. Tanıtımda birbirinden ilginç ürünler dikkat çekti. Ka-De adlı akıllı sayma sistemleri, akıllı güvenlik sistemleri ve bilişimde faaliyet gösteren ve kameralara yazılım yapan firmanın sahibi Kaan Kayabalı’nın tespiti herkesi şaşırttı.

  2 KERE DENENDİ...

  Kayabalı, Türkiye’deki MOBESE radar kameralarının yoldaki şerit ayırma çizgilerinin üzerinden gidildiği takdirde aracı tespit edemediğini söyledi. Bunun yazılımdan kaynaklandığını belirten Kayabalı, “İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı bölgesindeki altgeçit ve Ankara’da Konya Yolu’nda bu denendi. Yol ayırma çizgisi ortalandığında kameraların yazılımları aracı görse de tespit edemiyor” dedi. Kayabalı ayrıca EDS’deki yazılımın akredite olmamasından dolayı cezayı yiyen kişinin kesilen cezalara itiraz hakkının bulunduğunu belirtti ve ekledi: “İtirazda da haklı çıkarsınız.”

  İSTANBUL’A ÇÖZÜM BULUNAMADI...


  ISSD grubunun geliştirdiği “Kaos’’ isimli sistemler de trafiğin akışına göre lambaların rengini belirleyerek, trafiğin sorunsuz şekilde akmasını sağlıyor. Firma yetkilileri projeleriyle ilgili, “Uygulama Antalya’da mevcut. Konya’ya yapılıyor. Sırada da Ankara var ama İstanbul’un trafiğine çözüm bulmak zor görünüyor” ifadesini kullandı.

  İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN YALANLAMA...

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, EDS ile ilgili, ’şerit ortalandığında kameraların aracı tespit edemediği’ iddiasını içeren haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

  Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde EDS sistemi ile ilgili, ’yanıltıcı, eksik ve yanlış bilgiler veren’ iddialar ortaya atıldığı savunuldu.

  EDS sistemlerine gelişen teknoloji ile her gün yeni özellikler eklendiği ve geliştirilmesinin devam ettiği aktarılarak, şunlar kaydedildi:

  ’2007 yılından bugüne kurulumları sürdürülen sistemler, sürücü davranışları ve arazi yapılarına göre yerli teknolojiler kullanılarak ülkemizin teknoloji çöplüğüne dönüşmesi engellenmekte ve gelişen teknolojiye bağlı olarak sürekli geliştirilebilmektedir.

  Habere bahsi konu olan sistemlerin, mevcut görüntüleme teknolojilerinin gelişimi doğrultusunda güncelleme süreci devam etmektedir. Habere konu olan ilgili kurum ve kuruluşlardan tek bir bilgi dahi alınmaksızın, bu şekilde halkımızı yanlış davranışlara sevk edecek yanlış bilgiler verilmiştir. Bu tür eksik bilgilerle hazırlanan haberler, kişileri kural ihlaline sevk edip, can ve mal kaybına sebebiyet verebilmektedir.

  Haberde bahsi geçen sistemin de İstanbul’da denenmesi için demo alan verilmiş fakat ilgili kurumlar demoları dahi yapamamışlardır. Belediyemiz Türkiye’deki tüm belediyeler ile bilgi alışverişinde bulunmakta ve mevcut teknoloji tecrübelerini de almaktadır.

  Haberde yer alan ’şeridi ortalayan sürücü kameradan kaçar’ iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.’

  HABERTÜRK
   
 2. schumi

  schumi SCW Üyesi

  8.181
  1.218
  113
  Şeriti ortalayarak gidersek sistem algılayamıyormuş...Ne kadar doğrudur bilemiyorum...:)
   
 3. RedLine

  RedLine SCW Üyesi

  4.853
  1.284
  113
  Aynen oyleymis serit ortalandiginda kamera okuyamiyormus. Ama yinede dikkat etmek gerekir sehir efsanesi olabilir:) durduk yere ceza yemesin kimse:)
   
 4. Sert@ç

  Sert@ç SCW Üyesi

  580
  135
  43
  Devlet milleti kandırmak için oyun kurmuş gibi geldi bana
  Eğer öyleyse benim kara şimşek her türlü radardan geçer + ön plaka pek takmıyorum o yüzden radar sorunum yok :D
   
 5. Çöllü

  Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  4.805
  3.977
  113
  Plakasız araç diye çekmiyorlarmı..
   
 6. emustafa10

  emustafa10 SCW Üyesi

  108
  29
  28
  Belediyeden dün yalanlama geldi
  Ortalasanızda yakalarız dediler :D
   
 7. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  fanteziye gerek yok aklımıza girme sezgin abi :D
   
 8. allyouwar

  allyouwar SCW Üyesi

  171
  57
  28
  Onu bunu bilmem dün 81 km hız ile aşırı hızdan ceza yediğimi öğrendim :(
   
 9. REİS38

  REİS38 SCW Üyesi

  6.334
  1.469
  113
  aman aman inanmam şerit tam ortalı olmasada iki lastiğin arasındaydı Ankara Çankayadan geçerken hız sınırını aşmısız 87 ile yedik cezayı adamlar fotoyuda çuk diye çekmiş... :)
   
 10. serkanreis

  serkanreis SCW Üyesi

  2.771
  545
  113
  aynı haberi bende okudum gazeteden ama ne derce doğrudur tartışılr
   

Sayfayı Paylaş