Ecclestone: "Bilet Fiyatları Düşecek" | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Ecclestone: "Bilet Fiyatları Düşecek"

Konu, 'F1 Dünyası' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Masrafların azaltılmasının etkisi bilet fiyatlarına yansıyacak

  Formula 1'in Patronu Bernie Ecclestone, takımların ve FIA'nın sporda masrafları azaltma çabalarının sonucunda taraftarların ve izleyicilerin karlı çıkacaklarını ve bilet fiyatlarının düşeceğini söyledi.

  Bilet fiyatlarındaki anormal artışların en önemli nedeninin, takımların aşırı maddi talepleri ve Formula 1'in ticari gelirlerinden sürekli daha fazla pay istemeleri sonucu meydana geldiğini kaydeden Ecclestone, alınan ortak kararlar sonucu masrafların azaltılmasıyla bunun izleyicilere de yansıyacağını ve bilet fiyatlarının düşeceğini belirtti.

  Ecclestone İngiliz F1 Racing dergisine verdiği demeçte, "Bugün karşılaştığımız en büyük sorun, takımların işletme maliyetlerinin çılgın seviyelerde olmasıdır. Ama şimdi hepsi aklıselimlerini kullanarak, ortak bir noktada birleştiler ve masrafların ciddi olarak azaltılması yönünde hızla çalışacaklar. Formula 1'in operasyon masraflarında önümüzdeki süreçte dramatik bir düşüş yaşanacak ve bu gerçekleştiğinde, gerek yarış promotörleri ve organizatörlerinden daha az maddi katkı isteyeceğimiz gibi, bilet fiyatlarında da çok ciddi düşüşler gözlencektir. Aslında bunun en kısa sürede gerçekleşmesini arzu ediyoruz" dedi.

  Ecclestone açıklamasında FOTA'dan pilotların taraftarlar ve izleyicilerle daha fazla entegre olmaları yolunda çalışmalarını ve bazı kolaylıkların sağlanmasını da istediğini belirtti. Bu konuda Michael Schumacher'i örnek gösteren Ecclestone, "En inanılmaz olayı Michael Schumacher'in Ferrari'de yarıştığı dönemde yaşadık. Michael'ın bir televizyon kuruluşu ile kontratı vardı ve bu kontrat gereği başka hiçbir kuruluşa röportaj vermiyordu. Bu sorunu kökünden çözmemiz şart. Taraftar ve izleyiciler sevilen isimleri karşılarında ve ekranlarında görmeyi arzu ediyorlar" dedi.

  PadokF1
   

Sayfayı Paylaş