Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EBC Fren

Mert G

Kayıtlı Üye
Ibizalarımızdaki meşhur durmama sorununu aşabilmek için EBC Fren Türkiye distribütörü Maslak da daha önce Murat Beyle konuşmuştum ama uygun balatalar yoktu, bu geçen hafta arayıp geldiğini söyleyince hsonu doğruca maslağa gittim ve ön-arka fren balatalarımı EBC Yellow Stuff ile değiştirdim.. Fren hortumlarımız roccolarla aynıymış, onları da çelik fren hortumları ile değiştirip motul fren hidroliği eklettim.. Diskleri de değiştirmeyi düşünüyordum ama araba daha 10k kmde olduğu için disklerimde çok düzgün çıktı ve değiştirmeme gerek kalmadı.. Sonuç ne oldu derseniz yaklaşık 1.000kmlik rodajı tamamlamaya çalışıcağım.. Ben sadece hsonu kullandığım için arabayı rodaj sürem uzun olacaktı ama neyseki eşim okulların kapanmasıyla beraber bolbol gezer 2 haftaya rodajı doldurur sanırım.. Rodaj sonrası olumlu-olumsuz yönlerini buradan sizinle paylaşacağım.. Umarım yüksek süratlerdeki frenleme performansı düzelir, yoksa arabayı bigün satarsam sırf frenleri yüzünden satmış olacağım:mad:

ebc ye bende ugramıstım ama ben vazgectım sonra masallah leob cupraların balatalarıda ıyı cıktı 42000 km de balataların yarısı daha yenı bıtmıs:) ve ıyı degerlerı var ama ıbıza cupraların gercekten frenlerı zayıf ıyı bır hamlee yapmıssınız

delıklı ebc dısk de alabılırsın abı orjınallerı eskıtınce,arkadasım brembo kıtınde kullanıyor cok memnun

pekı sadece yag hıdrolıgını motul ıle degıstısek ne gıbı artı saglanır

yag hıdrolıgı de ısın onemlı kısımlarından farkı olur he kıt takmıs gıbı olmasada olur

Şemun nasıl 42bin yaptın yaa, sürekli otobanda gaz kesmeden ankara gidip gelmek lazım okdr az aşınması için:D
Can bende diskler biraz aşınmış olsa hava kanallılara geçerim diyordum ama Murat Bey boşuna masraf yapmana gerek yok,
her 10k kmde kontrol ederiz gerekirse ozmn değişiriz diyince bende vazgeçtim..

Şemun nasıl 42bin yaptın yaa, sürekli otobanda gaz kesmeden ankara gidip gelmek lazım okdr az aşınması için:D
Can bende diskler biraz aşınmış olsa hava kanallılara geçerim diyordum ama Murat Bey boşuna masraf yapmana gerek yok,
her 10k kmde kontrol ederiz gerekirse ozmn değişiriz diyince bende vazgeçtim..

mert abı arac sadece yazın uzun yol gıdıyor o kadar:)

bu değişim kaça mal oldu paylaşırsan iyi bilgi olur

memlun kalıcaksın abı aldıklarana ekstra olarak delıklı dısklerınıde aldık bır kardesıme memlun suanda zank dıe duduyor artık:) gule gule kullan hayırlı olsun

ben diğer aracım olan Octavia FSI Tip. Ebc Green Stuf aldım 4 adet de Brembo disk aldım Birde Atenin Performans Fren hidroliğini aldım şuan gayet yeterli ama Ebc kaliteli balata ses yapmaz ve sıcaktaki performansı normal balatalardan biraz daha iyi bana bunlar 750 TL mal oldu ama servisete 670 çıkarmıştı :) hemde daha kaliteli oldu ... 2 yılda bir fren hidroliğini kesinlikle değiştirin bana kalsa her yaz sonunda değiştirin derim ama bi ton şey var hangisiyle uğraşıcaksın :)

Geri
Üst Alt