Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

EBC fren sistemleri????

SİMON

Kayıtlı Üye
cuma bulusmasındada konusu gecti ama burda fikir alalım....

soru 1 kullanan varmı ve ya kullananlardan duydugunuz yorumlar nedir??
soru 2 eski araçlarda iyi sonuc alındıgını duydun ve bıtane fıat kullandım hıssedılır derecede ıyı sonuc verdı ama su anda kendı aracımın frenlerı gayette sert cogu rakıbıne gore kendı aracımda sonuc nasıl olur kararsızım???
soru 3 aracıma gelecek dısk ve balata su anda aracın ustundekılerle aynı ebata be gıbı bır malzeme %15 + durus mesafesi saglayacak... diyelım seramık dısk olacak ama seramıkte porschede var oda dunya para...

disk ebatları aynı kalacak on dıskler degısecek ve kırmızı balata kullanılacak sonucun %15 daha ıyı tutacagı denılıyor ama %15 cok ıddalı geldı bana...

on disk 260EU
on balata 177eu

ki ben arka takımı almak ıstemıyorum ama onlarında fıyatın ı yazayım

arka disk 129 eu
arka balata 104 eu

bunlar pazarlıksız fıyatlar....

bunlar aracımda en son olacak seyler frenlerımden memnunum ama bılgı amaclı bır konu yorumları gorelım

bazı fren balataları spor olanlar özellikle ısındığı zaman daha iyi tutuyor şemun bunlarda sanırım onlardan ısındığı zaman yani sen gazlarkenki fren performansı orjinallere göre daha iyi olacaktır ama soğukken pek birşey hissetmezsin kaldıki devamlı gaz fren gitmiyorsan bence gereksiz

cumartesi günü 44.780km de , orjinal balatalarımı EBC ile değiştirdim.
bununla beraber fren hidroliğimi FERODO DOT4 ile değiştirdim.
EBC balataları alırken özellikle 200km boyunca sert fren yapmayın denildiği için sert fren şansım olmadı...
ancak normal duruşlardakinden çok daha az kuvvetlice basarsam gerçekten güzel bir durdurma gücü var gibi hissediliyor..
şu 200 km bir geçsin tam performans testini yapacağım.
bir de balataların üzerinde ilk başta kırmızı bir katman var...katman aşınana kadar diskin yüzeyinde önceden oluşmuş farklı aşınmaları törpüleyen bir farklı katman var...
bakalım farkını göreceğiz elbet.

şemun en sonra buna bak bence , cupraların frenleri zaten fazlası ile iyi haa yok ben takıcam dersen ebc delikli diskleri ve balataları ön arka almalısın yoksa araban sapıtır takım olarak al ayrıca hidroliğin daha iyi beslemesi ve esnememesi için de çelik fren hortumlarını da alırsan ayrıca birde motul hidrolik ile frene basmanla durman bir olur
performansına gelince delikli diskler dikkatli kullanım ister öyle zart diye yıkamaya giremezsin soğutman gerekir ayrıca ebc nin diski tam delikli değildir bu yüzden çatlama riski daha düşük
haa şimdi gerek varmı bence yok bunun yerine sadece hidroliğini motul ile değiştir farkını göreceksin

ırfan kullanıyordu arabasında baya test ettırdı ama onunkınde orjınallere gore buyuk komple ebc dısk calıper balata guclendırılmıs fren hortum vs hepsını kullanıyor ben boyle durabılcek fr gormedım baska

ırfan kullanıyordu arabasında baya test ettırdı ama onunkınde orjınallere gore buyuk komple ebc dısk calıper balata guclendırılmıs fren hortum vs hepsını kullanıyor ben boyle durabılcek fr gormedım baska

Irfan s3 kalıperıne dedıgın gıbı ebclerı kullandı cok da memnunum dıyodu.
Semun zafer abının dedıgı gıbı hıdrolık olarak Motul kullan Scn bundan cok memnun :) Sen zaten bılgı amaclı sormussun genel hatlarıyla alırsan memnun kalırsın

ömer on dısklerı buyutmustu arka dsıkler aynı çapta ıdı

Yorumlainiz ixin tesekkurler dedigim gibi bilgi amacli actim konuyu ama dediginiz gibi bu parcalari modifiye siralamasinda sonlara koymak lazim

Geri
Üst Alt