Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

easytronik

piyasasına bakınca 30 küsürlü rakamlarda gezerken bunun bu kadar ucuz olmasında birşey olabilir dikkat et derim

bu şanzımanı daha önce opel corsa da denedim vites geçişleri sarsıntılı ve anormal hareketli hiç önermem...
bu zamana kadar üretilmiş en iyi şanzıman bence fujitsu-subaru ortaklığı ile üretilmiş ve bir zamanlar palio larda kullanılan speedgear dır.

bu şanzıman türünün adı cvt şanzımandır.
bu güne kadar üretilmiş en mükemmel otomatik şanzımandır. vitesler sonsuz oranlı değişir. yani bir dişli sistemi yoktur. ancak çok büyük 2 dezavantajı vardır.
1.cvt için üretilmiş çok özel bir yağa ihtiyaçduyar. dextron üretir ama malesef tr de bulamazsınız yetkili servisler dahil. bu yüzden atf2 koyarlar. buda şanzımanı elinize almanız anlamına gelir. kesinliklesorun çıkartır.
2.her 60.000km de bir yağın ve filtrenin muhakkak değişmesi gerekir. çünki şanzıman içindeki kasnak sisteminde sürtünmeden dolayı müthiş aşınma olur. aşınan metal parçalar sistemi çalışmaz hale getirir. ayrıca her 120.000km de muhakkak kayış tabir edilen çelik aktarıcı zincir muhakkak değişmelidir. değişmezse araç sarsıntılı kalkar hareket halinde hoplar ve en kötüsü zincir kopar ve araç yürümez.
bu şanzımanı eski rover 200 aracımda kullandım. okadar kaliteli ve konforlu bir yolculuğu hiçbir araçta bulamadım.

Vites değiştirirken duvara çarpmış hissi veriyor easytronic. İstediğin kadar ayağını gazdan çek.

Geri
Üst Alt