Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

E5 radar

Yani radar yok ise, yasal hız sınırı yok sayılabiliyor?

Yok sayılabiliyor değil, 3 şeritli bir yolda hız sınırı 70. Benim okulumla evim arası 50km ve 70le gitsem neredeyse 1 saat sürecek. Fakat 100'le geldiğimde yarım saat sürüyor ve 3 şerit yol. 2 şerit olsa anlarım. Ataköy sahilyolundaki hız koridoru 50km/h idi. 3 şerit gece bomboş yol 50 ile gitmek zorundaydın şimdi 70 yaptılar fakat o yolda 90'la gidildiğinde yine bir sıkıntı olmayacak bir yol.! Yasal hız sınırları 3 şeritli bazı yollarda düşük. Yoksa otoyolda 132km/h gayet yeterli bir hız.

E5'in Anadolu tarafında ceza yiyen duymadım henüz..bi efsane modunda gidiyo aylardır..

radar olsa şuan bende sayısız olurdu :D sıkıntı yok

17 senedir E5 de radar ile ilgili ceza görmedim :) özellikle annemin yol boşsa 170-180 basıp gitmesine rağmen. :D

arkadaşlar haremden e5 lastiklerinizi bastığınızda teeee izmite kadar 160 - 180 allah ne verdiyse atış serbest. radar falan yok.

Yenibosna topkapı arasında farklı gunlerde 4 adet radar cezası gelmiş adam gordum.Bence hayalet degıl bır gun kapınıza 270 tllık bır kagıt gelır o zaman gercek oldugunu anlarsınız.

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar, içimi rahatlattınız :D

Başka bir konu açmayayım, bir sorum daha var :))

Avrupa Otoyoluna Tekirdağ tarafından girerken gişelerde, cam filminden ceza yedim. Ceza maddesi olarak 30 / 1-b yazılmış..Memur bana 7 gün izin verdiğini söyledi ve bu 7 gün içinde filmleri sökmem gerektiğini belirtti..

Konuyla ilgili nette forumlara bakınca, filmden dolayı ceza yazılıp aracını zorunlu muayeneye sokanlar, trafik denetleme şubeye gidip aracı temize çıkartanlar vb. görünce cezayı yazan memurun bağlı olduğu kurumu aradım ne yapmam gerekiyo diye...Telefona çıkan memur, cezayı öde, filmleri söktür sonra da trafik denetlemeye gidip aracını temize çıkar dedi..Bunun üzerine ben İzmirde trafik denetleme bölge müdürlüğünü aradım..Drumu anlattım..Oradaki memurda aracı tekrar zorunlu muayeneye sokmam gerektiğini söyledi..Diğer memurun böyle birsey söylemediğini belirttim..Buna rağmen; yine yaptırman gerekiyor dedi..Israrla neden oradaki memur öyle siz böyle diyorsunuz diyince de; bana farklı bir numara verip oraya sormamı söyledi..Orayı aradım :D...Bu memur ise; git bir trafik polisi bul ve ona elindeki ceza tutanağını göster o seni yönlendirsin dedi..Tutanak elimde dedim, ben size söyleyeyim merak ettiğiniz yeri falan..Yok dedi, elindeki tutanağı mutlaka görmem lazım..Tutanağa göre değişir dedi, zorunlu muayene ve de diğer durumlar..

Şimdi bu kadar memur, kanunları mı bilmiyor anlamış değilim..Hepsi farklı yorumlar yapıyor..

Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar varsa, ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verebilir mi?

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar, içimi rahatlattınız :D

Başka bir konu açmayayım, bir sorum daha var :))

Avrupa Otoyoluna Tekirdağ tarafından girerken gişelerde, cam filminden ceza yedim. Ceza maddesi olarak 30 / 1-b yazılmış..Memur bana 7 gün izin verdiğini söyledi ve bu 7 gün içinde filmleri sökmem gerektiğini belirtti..

Konuyla ilgili nette forumlara bakınca, filmden dolayı ceza yazılıp aracını zorunlu muayeneye sokanlar, trafik denetleme şubeye gidip aracı temize çıkartanlar vb. görünce cezayı yazan memurun bağlı olduğu kurumu aradım ne yapmam gerekiyo diye...Telefona çıkan memur, cezayı öde, filmleri söktür sonra da trafik denetlemeye gidip aracını temize çıkar dedi..Bunun üzerine ben İzmirde trafik denetleme bölge müdürlüğünü aradım..Drumu anlattım..Oradaki memurda aracı tekrar zorunlu muayeneye sokmam gerektiğini söyledi..Diğer memurun böyle birsey söylemediğini belirttim..Buna rağmen; yine yaptırman gerekiyor dedi..Israrla neden oradaki memur öyle siz böyle diyorsunuz diyince de; bana farklı bir numara verip oraya sormamı söyledi..Orayı aradım :D...Bu memur ise; git bir trafik polisi bul ve ona elindeki ceza tutanağını göster o seni yönlendirsin dedi..Tutanak elimde dedim, ben size söyleyeyim merak ettiğiniz yeri falan..Yok dedi, elindeki tutanağı mutlaka görmem lazım..Tutanağa göre değişir dedi, zorunlu muayene ve de diğer durumlar..

Şimdi bu kadar memur, kanunları mı bilmiyor anlamış değilim..Hepsi farklı yorumlar yapıyor..

Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlar varsa, ne yapmam gerektiği konusunda bilgi verebilir mi?

Memlektimin işgüzar memurları iş başında....Yapacagın iş 7 gün içerisinde cezayı yatırıp cam filmlerini söküp muayene ıstasyonuna gidip cam filmi görülmemiştir yazısı almak ve bölge trafikten bu yazıyı gosterıp cam fılm olayını sildirmek....Küçük bir hatırlatma site içerisinde bile konusu var cam filmi sökülmeden bu işler halledilebiliyor benden söylemesi.

Çayırova - Eskihisar arasında birkaç arkadasımın evlerine radar cezası gitti arkadaşlar bilginiz olsun.Özellikle mcdanolds ın oralara dikkat etmek gerekiyor.

Geri
Üst Alt