Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dvd-akü ilişkisi

18891945

Kayıtlı Üye
selamlar..bugün arabada film izlerken aküyü bitirdim..normalde 30-45 dakikada bir,aracı 3-4 dakika çalıştırırdım..bugün filme dalıp gittim..bi baktım 1 saat 15 dakika olmuş..hemen çalıştırayım dedim,fakat maalesef geç kalmıştım:) arkadaşın araçtan takviye ile hemen hallettik.
konuyla ilgili olarak; arabada double din var,bunun aküyü 1-1.5 saatte bitirmesi normal mi? ayrıca,film izlerken yada müzik dinlerken akünün bitmemesi için,ara ara aracı çalıştırmak dışında başka bir çözüm var mı?

bencede normal. ara ara çalıştırmak dışında başka bi çözüm yok diye düşünüyorm

tamamen ayrı bi aküye bağlansa nası olur..hiç anlamam bu tarz şeylerden ama.. :)

maalesef benim araçtada dvd var bendede aynı sorun yaşanıyor hatta arabada kaçak var diye ben epey uğraştım görüntü sistemi maalesef aküyü bitiriyo aracı çalıştırıp öyle seyretmek gerekiyo ya aküyü şarz ettirecen yada uzun yola gidip aküyü tekrar dolduracan yoksa bir gün bile araba çalışmasın ertesi gün akü bitiyor.

aslında bitmemesi lazım senin duble nin saate kaç volt harcadığını öğren ondan sonra hesapla bitmesi imkansız diyebilirim 1 1.5 saatte akünün ömrüde zayıflamıştır diyebilirim

hmm..necvox 9880 kullanıyorum..hafta arası şirket aracı kullandığımdan pek binmiyorum arabaya..en fazla 1 gün..ama aküyle ilgili sorun yaşamamıştım hiç..
önümüzdeki hafta bi elektrikçiye gideyim o halde..

normalde double din olsun yada in dash olsun 1-1.5 saatte aküyü bitirmez akünün ömrüyle alakalı tamamen sen şuan o aküyle 1-1.5 saat normal kasetçalarlı teyp de dinlesen aküyü bitirme ihtimalin yüksek bende bazen film alıp arabada izlediğim oluyor 2 saat hiç çalıştırmadan durmayı denemedim kışındı üşüdükçe arabayı ısıtıyordum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım

ayrıca aracı çalıştırırken yediğin aküyü 3-4 dk da şarj ettiremezsin zaten bide bu var

aku degısım zamanın gelmıs otomuzık sıstemı bıle dınlesen o surede aku bıtmez

normalde double din olsun yada in dash olsun 1-1.5 saatte aküyü bitirmez akünün ömrüyle alakalı tamamen sen şuan o aküyle 1-1.5 saat normal kasetçalarlı teyp de dinlesen aküyü bitirme ihtimalin yüksek bende bazen film alıp arabada izlediğim oluyor 2 saat hiç çalıştırmadan durmayı denemedim kışındı üşüdükçe arabayı ısıtıyordum hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım

ayrıca aracı çalıştırırken yediğin aküyü 3-4 dk da şarj ettiremezsin zaten bide bu var

o halde yarım saatte yada 45 dakikada bir aracı 3-4 dakika çalıştırmak tamamen mantıksız? yani marş basılırken harcanan elektrik, araç çalışırken akünün 3-4 dakikada depolayacağı elektrikten daha fazla? başka bir deyişle, 2 saat boyunca aracı hiç çalıştırmadan izlediğimde, yarım saat aralıklarla aracı 3-4 dakika çalıştırıp 2 saat izlediğimden çok daha az elektrik harcayacağım,doğru mu anladım?

bir de şunu merak ettim..biraz araştırdım,ama bulamadım..ortalama olarak; akü,aracı çalıştırırken harcadığı gücü,araç çalıştıktan sonra ne kadr sürede tekrar depoluyor?

Geri
Üst Alt