Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Düzgün seri ve stopsuz kalkış tavsiyesi ?

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında tolgabes64 tarafından paylaşıldı.

1. tolgabes64

tolgabes64 SCW Üyesi

473
    54
    28
    merhabalar.. ibiza da ilk kalkışlarda küt diye sarsıntılı bi kalkış oluyor. golf de alıştığım o yumuşak seri kalkışı bitürlü ibizada yakalayamadım. sanki debriaj küt diye oturuyo ancak neredeys mikronla debirajı yavaşcana bırakacam gene öyle ve kalkışlarda buyüzden stop ettiriyorum. normal bi kalkış için çalışmak gerek ancak bi ibizada beceremedim bu kalkışı! bana tavsiyesi olan varmı ? yavaşca ivme kazanarak kalkmayı ?

2. effect1903

effect1903 SCW Üyesi

1.052
    80
    48
    Az gaz veriyosun ondan, birazdaha fazla gaz ver rahatça kalkarsın..

Bunu beğendi. KAPTAN bunu beğendi.
  3. tolgabes64

tolgabes64 SCW Üyesi

473
    54
    28
    iki türlüde denedim 1100 1300 devir arası gaz veriyorum çok yavaş yarılıyorum biraz gidiyorum ama küt diye oluyor herkalkışta. babamda bu yüzden az patinaj çektirmedi :(

4. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    İbiza da titremesiz kalkışın yolu gazı hafif pomapalayarak kalkmak...

5. revolution.2006

revolution.2006 SCW Üyesi

45
    8
    8
    ibiza kullanmadım ama eğer bi sorun yoksa ıbızayı kaldırmak golfü kaldırmaktan daha kolay olmalı sonuçta küçük hacimli motor ve daha düşük bi ağırlığa sahip daha önceki tecrübelerime göre mesela 206 ve c3 meganedan meganeda 2.0 vectradan daha kolay kalkıodu.debriyaj setinde flan bi sorun olabilirmi acaba?

6. effect1903

effect1903 SCW Üyesi

1.052
    80
    48
    Aracı kaldırmak zor değil zaten, kolay.. Arkadaşımızın sıkıntısı az gaz veriyor, bu yüzden..

7. mht83

mht83 SCW Üyesi

160
    27
    28
    aragazlı wererek gazı hafif pompalayarak kaldır. Balatayıda yememiş olursun. ;)

8. tolgabes64

tolgabes64 SCW Üyesi

473
    54
    28
    aracı kaldırıyoruzda yumuşak bi kalkış olmuyor hep sorun yapıyor.

9. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    sıfır arabanın ne sorunu olabılırkı :)

tolga kardeşim ilk kural strese girmeyeceksin ve gözün devir saatinde değil yolda olacak kulağını motora ver
    gazı kökleyip debriyajı bırakmakta olmaz... vag grubunun özelliğidir debriyaj sonradan kavrar ilk kaldırışta kavramaz
    bu yüzden yarım debriyajla başla işe ve dediğim gibi stres yapma arabadan korkma o senden korksun
    sen bunu beceriksiz oldugun için yapamıyor değilsin strese girdiğin için yapamıyosun rahat ol ve yola bak işte ozaman hersey iyi olacak..
    ayrıca boş yollarda kendıne hafif rampalar bul buralarda bıraz alıştırma yap ama asla umutsuz olma
    gerekırse aynı yolda 10 kez deneme yap illaki o ayarı bulucaksın ve çok kısa sürede bu işi çözeceksın

Bunu beğendi. Anıl Fuat Ulkem bunu beğendi.
  10. LEON COPA

LEON COPA SCW Üyesi

264
    31
    28
    Her yolu denedin ama sorun gideremediysen aracin sifir ise garantisi var dir debriyaj takimlarinda soun olabilir biranonce servise gitmeni tavsiye ederim aksi taktirde baska sorunlar cikarabilir

Sayfayı Paylaş