Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dunlop Lastik ve Yol Sesi

schroef

Kayıtlı Üye
Daha önce yol sesinden aşırı rahatsız olduğuma yönelik bir konuda tartışmıştık. Bugün servisten araçtaki yol uğultusuyla ilgili fabrika çıkışında verilen 205/55/16 Dunlop Sport Bluresponse model lastiğin çok gürültü yaptığını söylediler. Bakıyorum lastiğin dbsi 68.

Bu lastiği bırakıp başka bir lastiğe geçen ve uğultudan kurtulan var mı? Michelin, continental ya da goodyear almanın faydası olur mu?

Bir de şu lastiğin çok sessiz olduğunu söylemişler.
Lassa Impetus Revo 2+ 205/55R16 91V

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Lastiklerin ses durumlarını, etiket değerlerine bakarak karşılaştırabilirsiniz. Bildiğim kadarı ile Goodyear EfficentGrip Performance oldukça sessiz bir lastik. Ancak lastik alırken sadece sessizlik değil ,ıslak zeminde yol tutuşu, yakıt tüketimi ve ömür de hesaba katılmalıdır.

Ben yumuşak hamurlu bir lastikle 17jant yapsam daha az mı lastik uğultusu olur? Ya da 225 i düşürsem vs tavsiyede bulunacak biri var mı?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben de birşey soracağım, lastiklerim 195 55 16 ydı, 35mm yay ve 225 45 17 jant ile değiştim, dümdüZ yolda gaz Pedalında minik titreme hissediyorum, ön takım kusursuz bakımları sabah yapıldı rot da sabah yapıldı, lastiklerin yolda fazla sürtünmesinden dolayı pedalda bunu hissetmem normal mi ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
normal titreme daha öncede vardır belki fark etmemişsindir ama gaz yemede sorun olmuyorsa bir sıkıntı olmaz

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

normal titreme daha öncede vardır belki fark etmemişsindir ama gaz yemede sorun olmuyorsa bir sıkıntı olmaz

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir
Gaz yemede sorun yok da titremeden kastım sadece sürtünmeden kaynaklı oluşan titreme, sadece pedal değilde araba komple sürtünmeyle alakalı titriyordur ve ben sadece doğal olarak hassas olan yerleri hissediyorum

Geri
Üst Alt