Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dump valve devir kesilmesi

selwels

Kayıtlı Üye
arkadaslar aracımda cupra dump valve vardı aracta 1vitesten 2 inci vitese ani gaz yüklendigimde aracta bir kesme oluyor 2 viteste arac sanki birden bekliyor aniden bir fırlama oluyor 1.2 saniye duraklıyor sonra cupra dump valveyi cıkarıp yeni orjinal dump valveyi taktım bu seferde 2inci viteste devir gaza yüklendigimde devir yerinde duruyor devir 4 binde yerinden oynamıyor 3.4 saniye kadar sürüyordu fakat bu gaza yüklendigimde oluyordu fakat son 2_3 gün düzeldi boyle bir sey yapmıyor sizce nedeni ne olabilir boyle problemler yasayan arkadslar varsa veya bilgisi olan arkadslar varsa yardımcı olursa sevnirim

araçta yazılım varsa bile DV ile oynamanıza gerek yoktu aslında..

evet yazılım vardı bende cupra dump valve aldım acaba aracın dengesini bozdu saten cupra dv taktıntıktan sonra 2. viteste gaza yüklendigimde 1.2 saniye durmus gibi oluyor sonra birden gene hızlanıyor du 3_4 ay bu sekil kullandım aslında ilk zmanlarda orjinaldeyken sorun yoktu güzel hızlanıyordu ama sonra tekrar orjinalini taktım fakat orjinali bu sefer eskisi gibi olmadı 2 viteste gaza yüklendigimde bu sefer devir yerinde duruyor ilerlemiyor baya bir kesinti yaptı fakat gene su an son2_3 gündne beri düzeldi anlıyamadım nedne oyle yaptı sonra neden gene düzeldigini

orjinal DV söküldükten sonra başına bişi gelmiş olabilir belki tekrar yaptığını söylediğiniz için velakin sonradan tekrar düzeldi diyosunuz..valla ben de anlamadım..belki de yazılımsal bişi var diyecem de şuan sorun yoksa bence hiç ellemeyin böylece kalsın ne yaptığı da sır kalsın.. :)

aldıgın dv nın selenodı sadece dımı ? alırken baktın mı ıyıce heryerıne herhangı b hata varmı dıye.senın arabanın basabılecegı basınc cupranın stock halı ıle aynı bu da 1-0,9 bar demektır.suan araban kac barla yuruyor bu da onemlı,sen tsı a 1,3 peak vurdurursun araban kesılır sureklı anormal b durum yok bunda.basıt b ayrıntı daha sen esp devrede 1 yada 2. vıteslerde dıp gaz yaptıgın zaman peak degerını yuksek gorucegın ıcın araba yıne kesıklık yapıcak,ne sekılde kullandıgını bılmedıgım ıcın her ıhtımalı yazıyorum

aldıgın dv nın selenodı sadece dımı ? alırken baktın mı ıyıce heryerıne herhangı b hata varmı dıye.senın arabanın basabılecegı basınc cupranın stock halı ıle aynı bu da 1-0,9 bar demektır.suan araban kac barla yuruyor bu da onemlı,sen tsı a 1,3 peak vurdurursun araban kesılır sureklı anormal b durum yok bunda.basıt b ayrıntı daha sen esp devrede 1 yada 2. vıteslerde dıp gaz yaptıgın zaman peak degerını yuksek gorucegın ıcın araba yıne kesıklık yapıcak,ne sekılde kullandıgını bılmedıgım ıcın her ıhtımalı yazıyorum

eski arabamın son ve en uzun kullandığım yazılımının peak'i 1.3'tü Can..söylediğin gibi TCS'nin de parmağı olabilir ama yukardaki senaryodaki gibi TCS'nin bu kadar uzun süreli müdahale etmesi için yerin ciddi anlamda yol tutmaması lazım..ki 3-4sn. boyunca müdahale ettiğini hiç görmedim..belki yazılımda sıkıntı vardır ve değişen DV'lere denk gelmesi de rastlantıdır..araç makyajlı ise doğaldır.. :)

evet cok tesekkkür ediyorum evet arac makyajlı 2010 leon fakat ben orjinal halindeyken dp icin diyorum bir sorunu yoktu aslında soyle diyim arabaya yüklendigimde motor egoz emisyon ısıgı yaktı bende bunu sorunca 2_3 saat sonra sönücek dedi gititk arızayı serviste geri aldırdık servisteki elemanda bu sorunun ya dump valveden veya yakıttan yapmıs olabilir dedi tabikidre servisteki elemana yazalımlı olduugnu soylemedik:D servisteki eleman turbo kendini korumya almsıtır büyük bir ihtaimal gibi vs birseyler soyledi.aradan 10 gün sonra cupra dvyi aldım bu arada cupra dvyi taklmadan arac hayla süper performanslıyı kesinti yapmıyordu fakat cupra dvyi tatım aracta en basından kesinti yaptı fakat ilk baslarda pek önemsemedim fakat sonralardan verdigim arabamı saglam söförlerde kullanınca benimle aynı kanaate vardı evet kesinti yapıyor dediler bu normal bir sey degil dediler cıartıp orjinal dvyi taktım fakat bu sefer orjinal dv devirde dip gaz yaptıgımda duraklama yaptı. devirde duraklama yapması kafamı cok bozdu fakat aradan 2_3 gün gecince devirde duraklama bitti araba eskisi kadar performamnslı olmasada duraklamayı bitirdi anlayamadım gitti tabikide sunuda innaıyorum gene duraklama yapabilir cünkü ilk halinde ki gibi aracım performanslı degil genede yarın hava filtresini temizlicem aracımda bu arada kn kutu ici filtre var

aracımı bu arada kurtbil arkadsımız tcsden bahsetmis evet benim aracım espnin duraklmasını ve yol dmununa göre duraklamadaki kesintileri bende biliyorum fakat bu kesinti yold urumu veya esp tcs baglı bir durum degil farklı bir kesinti normalde sp ve tcsnin yaptıgı kesintileri saten anlarım onlar belli oluyor yol lastik vsvs yarın bir hava filtresini temizlicem bide rotlara baktırcam bakalım bir faydası olcakmı tesekür ettim

Geri
Üst Alt