Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg'de hangisi daha seri? tiptronik kullanım? Sport?

neden zarar versin ki şanzumana Yunus'um o şartlarda..

şanzımana değil sana zarar verir :) uygun olmayan trafikte sert kalkış yapıp kontrol edemezsen br yere vurursan nolur yiğitcm :)

Launch Control nası zarar verebilir Allah aşkına Dinç. ??

:)

Abicim aynı anda hem gaza hem frene basıoruz, dizellerde deviri 1800-2000 arasına benzinlilerde 4000 devir civarına getirebiliyoruz yani dsg'de vitesi s konumuna getiriyoruz, frene basıyoruz(sert ve basılı kalmak şartıyla), espyi kapalı hale getiriyoruz, gaz pedalina kick down moduna kadar basıyoruz (fren hala basili olcak)
motorun devri cikacak! fren pedalını bıraktığımız anda patinajla kalkıcaz, basit ve öz ama bmw mesela 20 defadan sonra sistem izin vermiyor şanzımanı korumak için. Çünkü bu launch control'ün akslara ve şanzımana zararı olduğunu herkes söylüyor, bende başkasının yalancısıyım.. Mantıken de zararlı olması gayet doğal..Sonuçta gaz ve frene aynı anda basmak ne kadar sağlıklı olabilirki motor için..

yanlışın var çünkü Launch Control hiç bi şeye zarar vermeden en hızlı şekilde aracı kaldırmak için var zaten..senin dediğin şekilde zaten zarar verirsin ama Launch Control değil zaten o..videodaki Launch Control..

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:31 ----------

F1'den de bi örnek sana..
duyduğun o patırtılar kapanan silindirlerle sesi değişen motorun elbette..

http://www.youtube.com/watch?v=Eq5703G9h7s

yanlışın var çünkü Launch Control hiç bi şeye zarar vermeden en hızlı şekilde aracı kaldırmak için var zaten..senin dediğin şekilde zaten zarar verirsin ama Launch Control değil zaten o..videodaki Launch Control..
Neyse ya çokta önemli diil, benim dediğim launch control diilde ne bilmiorm, pekte ilgilendirmiyo beni.. Yani ben benim dediğim gibi biliorm launch control'ü 0'dan 100'e hızlı çıkiim diye de yapmam heralde :p yarış yapmıorm bşe yapmıorm sonuçta :)

DSG'lerin hepsinde Launch Control varsa hiç kuşkuya bile düşme hiç bi zararı olmaz bi yerlere..

tum yorumları okuyamadım ama benım aracımda 2.0tdi manuel launch kontrol bende de war 1. vıteste ayagını debrıyajdan cekmeden gaza bastıgnda devırı 3000e sabıtler sende de o devırdır buyuk ıhtımal bu da en performanslı kalkıs ıcındır zaten ama sıfırdan normal bı skeılde kalkmaktan zararlı oldugu kesın sadece tam performans kalkıslar ıcın gecerlı bısı dewamlı yapmamak lazım bu arada senın de aracın 2.0tdi galıba eger oyleyse sıfırdan kalkmak cok hos olmuo bızım arabalarda dusuk devırde tork dolayısıyla araba patınaja dusuo dsg de daha farklıdır tabı manuelde balata acısından pek hos olmuo sıfırdan kalkmak :)

Yok ben 122lik dsg'de de denedim o denediğini ama farkına varmadım demek ki Allah Allah.

Neyse sağolasın.

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

Allah sizi ne etmesin ya laç kontorl dediğiniz o muydu :D

Bizim 1.8 tsi manuelde de var o o zaman. Vites boştayken gaza full bastıgımda 4000i geçmiyo. Şimdi bunun sebebi en iyi kalkışı gerçekleştirmek için miydi?

Ben hep motora zararı oldugu için boşta gaza basmanın, o yuzden öyle bi limitör koydular sanıyodum.

Aslında hala öyle sanıyorum :) ÖZellikle turbolu araçlarda vites boşta veya ayak debrijada gaza boş yere basmak turbonun zarar görmesine neden oluyo diye biliyorum

o değil yahu :)
melih murad abi anlatsn sana o daha rahat anlatır :D

Geri
Üst Alt