Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg'de hangisi daha seri? tiptronik kullanım? Sport?

Yani asıl merak ettiğim benim araç teknik verilerde 9.3 saniyede 0-100km'ye çıkıyo. Acaba du değer sport modunda mı d modundamı yoksa tiptroniğe alınıp vitesin kendi kendine atarakmı, yoksa launch control'le ulaşılmış değermidir? D'le sportun farkını farkedebiliyorum çünkü sport'a taktığımda direk devir yükseliyo ve araç dizel olduğu için 6000 devir var ama redline'a hiçbişekilde gelmio, emin değilim ama 3500-4000 devir arasında kesin vites değişimi yapıyo. Benim fikrim bu veriye sport modunda esp kapalı bi şekilde ulaşmışlardır. Launch control'le belki daha iyi bi sonuçta alınabilir ama testte böyle bişey motora zararlı olabileceği için ve pek etik bi kullanım tarzı olmadığı için uygulanmamıştır diye düşünüyorum..:) Bu önden çekiş olayına deli oluyorum zaten, gazın sonuna bastığım zaman illa azda olsa bi patinaj söz konusu oluyo. Sanki o gazın dibinde turboyu sokma işlemini 10-20km hızdan sonra devreye sokmak daha mantıklı. Çünkü öyle yaptığım zaman koltuğa yapıştığımı ve patinaj çekmediğini hissediyorum ama köklediğim zaman gazı patinaj farz gibi bişey :p tabii bilemiyorum tam olarak..
Bu arada fikirler için saolun.

fabrika verisi hızlanmalar çok uygun ortamlarda yapılıyo zaten detaylarını bilmiyorum ama aynısını bekleme..

Youtube'da var videoları mesela..
Ferrari'ler Porsche'ler vs. fabrika verisinden en az 0.3-0.4sn. daha kötü kalkıyolar hep..

Saniye tutmam zaten çok önemi yok benim için ben sadece dizel dsglerde aracı en performanslı kullanımını nasıl elde edebileceğim.. Yani esp kapalı ve sport modumu, Direk gazı kökleyerek pati çeke çeke kalkmak mı nasıl yani, doğrusu hangisi :). Normalde launch control ile olduğu kesindir kalkışta ama öle bşey aracıma yapmayı düşünmüorm pek. Araba dağılır falan Allah korusun :p

Saniye tutmam zaten çok önemi yok benim için ben sadece dizel dsglerde aracı en performanslı kullanımını nasıl elde edebileceğim.. Yani esp kapalı ve sport modumu, Direk gazı kökleyerek pati çeke çeke kalkmak mı nasıl yani, doğrusu hangisi :). Normalde launch control ile olduğu kesindir kalkışta ama öle bşey aracıma yapmayı düşünmüorm pek. Araba dağılır falan Allah korusun :p

neden dağılsn :)
adamlar dsg nin özelliği olarak sunuyorlar onu ona göre yapmışlardır mekaniği.

Kalkış sistemi de çok hafif pati çekerek kalkar zaten aksi halde yavaş kalır..

yarış otomobillerinde Launch Control'le kalktıkları zaman pati sesi ya gelir ya gelmez ama yerde yine iz bırakır lastik..patiyle pati çekmeden arası bişi işte.. :)

Dalgasına söledim tabiki dağılmayabilir, hiçbişeyde olmaz kolay kolay ama illa bi zararı vardır en azından ben öyle biliyorum. Ama bildiğim kadarıyla dsg böyle bir özellik barındırmıyo o sürücünün kendi isteği ile arabayı zorlaması her arabayla bu yapılabilir tabii yapmayı biliyosak.. Bide bu launch control için yolun müsait olması lazım onun için sıkıntılı ve zararlı olduğunu düşünüyorum. Ama en hızlı launch controlle kalkış yapıcaımız %99 dur heralde.. Konuda launch control'e kaymaya başladı :)

Launch Control nası zarar verebilir Allah aşkına Dinç. ??

:)

DSG nasıl barındırmıyor:) golf gt deki dsg değilmi yoksa :D
yada leondaki dsg de özellikten çalmışlar :D

şaka bir yana dizellerde devir bandı çok farklı onu tecrübeli arkadaşlar anlatacaktır. ama LC her zaman kullanılamaz orası doğru.

ne zaman kullanılamaz Yunus'um mesela..

yan yana iki aracı kaldırcaksan yada atıorm ışıklarda en öndesin önün boş yolda açık belki
zaten onun amacı ilk hareket sırasındaki kaybı mümkün mertebe azaltmak.

Geri
Üst Alt