Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg'de hangisi daha seri? tiptronik kullanım? Sport?

kAnakAn

Kayıtlı Üye
Selamlar..
Arkadaşlar örneğin 0-100km'ye çıkıcaz. Dsg vitesle en hızlı şekilde vites S(Sport) konumunda mı daha çabuk çıkar yoksa tiptroniğe alıp 1.vitesten sonra vitesi hiç ellemeden kendisinin zorlanmaya başladıktan sonra otomatik olarak vites atışı mı ?
Yani en hızlı performans için, arabanın daha seri ve hızlı gitmesi için Sport mu? Tiptronik mi?

Bildiğim kadarıyla S (sport) deviri yüksekte tutup öyle vites atışı yapıyor. Triptironik ise oda isteğin devirde atabiliyorsun lakin bazı araçlarda belli devir ve hıza ulaştığında otomatik vites atışı yapıyor dsg'de öylemi bilmiyorum eğer öyle değilse tamamen triptronik daha hızlı. Ama şuda var triptronikte vites atarken zaman kaybını sport kendisi yakalar o yüzden bence sport vites daha hızlı gibime geliyor :) Hiç dsg kullanmamış biri olarak tahminenen böyle yazdım.

Hiç birinde fark etmez. Zaten hepsinde full gaz gidecegin için vites hep 6500-7000 arasında değişecektir kesicinin oldugu yere baglı olarak. İstersen "D"de yap durum yine böyle.

sport modunda kalkış için destek modu var. :)

duymakla kalmadım bizzat golf gt de denedim çalıştığına şahit oldm :)

S modunda iken ayak frende iken gaza basılı tutup birden frenden çekince launch control devreye giriyor. (ismi yanlış hatırlıyor olabilirim:))

Ne oluyo peki lanç kontrol devreye girince?

Ben o şekilde şeyler yapıyodum ama hiç fark etmedim lanç kontrolü filan :D

Gerçi GT'de denemedim ben hiç, o ayrı bir dünya =)

tahminimce S ama arkadaşların dediği gibi farketmiyo da olabilir..

Ne oluyo peki lanç kontrol devreye girince?

Ben o şekilde şeyler yapıyodum ama hiç fark etmedim lanç kontrolü filan :D

Gerçi GT'de denemedim ben hiç, o ayrı bir dünya =)

normal tiptroiklerde olmuyor zaten :)
arkadaşımın 2,0 tdi jettasındada vardı bu. murad abi bilir nihat abinin gt sinde denedim ben bu olayı.

ben sana ne olduğunu söyleyim kalkış sırasnda patinaja düşmeden en uygun şekilde aracı kaldırıyor.

normal tiptroiklerde olmuyor zaten :)
arkadaşımın 2,0 tdi jettasındada vardı bu. murad abi bilir nihat abinin gt sinde denedim ben bu olayı.

ben sana ne olduğunu söyleyim kalkış sırasnda patinaja düşmeden en uygun şekilde aracı kaldırıyor.

Launch Control yep.. :)

Geri
Üst Alt