Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG7 (dq250) nin kaldırabileceği maks. tork değeri

Hamdi linkini eklediğin sitede max. 250Nm kaldırır demiyor,

''250 Newton-meter is the maximum torque of engines that are paired with Volkswagen’s 7-speed DSG''

7 ileri DSG şanzumanla eşleştirilen motorların maksimum torku 250Nm dir diyor..

Son dişli oranı dahil, arabamdaki şanzımanın dişli oranları doğuş otonun verdiği bi kağıtta mevcut, işinize yarayacaksa yazim oranları.

2010 model 1.4 TSI 160HP golf 6 da kullanılan dq250 dsg nin dişli oranlarıdır.

1. 3.765
2. 2.273
3. 1.531
4. 1.122
5. 1.176
6. 0.951
7. 0.795
Geri 1.417
Diferansiyel Oranı 3.227

'Zaten' buna %100 net bir cevap verebilecek biri yok, Utku'nun ve Alp'in dedikleri sorumu cevaplar nitelikte. Ben istediğim cevaba ulaştım.

Hamdi linkini eklediğin sitede max. 250Nm kaldırır demiyor,

''250 Newton-meter is the maximum torque of engines that are paired with Volkswagen’s 7-speed DSG''

7 ileri DSG şanzumanla eşleştirilen motorların maksimum torku 250Nm dir diyor..

bende ya bnm ingilizcem yetersiz ya da insanlar bu yazıyı yanlış yorumluyor diye düşünüyordumki
Alp'de doğrusunu yazmış..
vw'nin 250'ye kadar dayanır diye bir iddiasını göremedim ben yazıda
ama gel görki kulaktan kulğa oynar gibi yazı Türkçeleşirken yorum katılarak değişip
max 250'yi kaldırıra gelmiş..

bende ya bnm ingilizcem yetersiz ya da insanlar bu yazıyı yanlış yorumluyor diye düşünüyordumki
Alp'de doğrusunu yazmış..
vw'nin 250'ye kadar dayanır diye bir iddiasını göremedim ben yazıda
ama gel görki kulaktan kulğa oynar gibi yazı Türkçeleşirken yorum katılarak değişip
max 250'yi kaldırıra gelmiş..
Merhaba, ibiza cupranın motoru ile golf 6 160hp tsi ın donanımsal farklarını biliyormusunuz ?

Merhaba, ibiza cupranın motoru ile golf 6 160hp tsi ın donanımsal farklarını biliyormusunuz ?

yazılım farkı var onun dısında sanzımanı motoru aynı araba b fark yok hamdi. aynen 1.8tfsi 120 ıle 160 arasında fark olmaması gıbı.ıkısı de yazılım sonrasında aynı bg yı alıyor

Hem ABT'ye hem VW'e hem de Doğuş'a bir mail atılmalı bence.

Ben de orda burda max. 250Nm diye okuyordum. Demek ki değilmiş.

Bu arada max. 250Nm kaldıran bir şanzımana 240Nm'lik motor koymak, şanzımanı ciddi anlamda yıpratmaz mı zaten?

Hem ABT'ye hem VW'e hem de Doğuş'a bir mail atılmalı bence.

Ben de orda burda max. 250Nm diye okuyordum. Demek ki değilmiş.

Bu arada max. 250Nm kaldıran bir şanzımana 240Nm'lik motor koymak, şanzımanı ciddi anlamda yıpratmaz mı zaten?

Vw bu kadar basıt ısler yapmaz kesınlıkle,lımıtlerınde cıkardıgı b araba var mı acaba bugune kadar yapılmıs olan:)

Vw bu kadar basıt ısler yapmaz kesınlıkle,lımıtlerınde cıkardıgı b araba var mı acaba bugune kadar yapılmıs olan:)

Volkswagen kopya tasarım araba da yapmaz diyorduk ama... R8-Gallardo, Exeo-A4. Heralde A4 Classic yerine böyle bir şey yaptılar =)

Neyse konu sapmasın, kuzenim 1.6 A3'ün mekatroniğini değiştirmek zorunda kalmıştı (DSG7). Karşılaşılan en büyük sorun bu diye okuyorum her yerde. Otomatik bilmeyen arkadaşı araba durmadan P'ye almayı denemiş o ayrı konu tabi =)

Geri
Üst Alt