Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dsg yardım

ergindemirel

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2012 seat altea xl kullanıcısyım, aracın ön konsolundan çok çıtırtı sesleri geliyor,ayrıca kasis ve çukurlarda çok sert ve sanki süspansiyon yok gibi ses yapıyor.

arkadaşlar dsg ile ilgili sorularımda olacak, araçla şehiriçinde giderken çok titreme yapıyor ve yüksek vitesle yavaş gittiği zaman şıkırtı şeklinde ses geliyor
ayrıca geri veya ileri kalkış yapacağım zaman gaza az basarsam araçta öne veya arkaya kayma oluyor. normalmi bunlar ???

DSG ciler Nerdesiniz..

Ben süspansiyon için şunu söyleyebilirim 17" jant var sanırım araçta lastik havalarını kontrol edip tavsiye edilenden 1-2 psı daha aşağı basabilirsiniz (tabi sürekli olarak yüklü kullanmıyorsanız aracı) ki zaten seat'ın karakteri gereği süspansiyonu serttir (spor araçta olması gereken) çıtırtı sesi de yeni araba için çok enteresan bence muhakkak aldığınız yere gösterin :eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
arkadaşlar 2012 seat altea xl kullanıcısyım, aracın ön konsolundan çok çıtırtı sesleri geliyor,ayrıca kasis ve çukurlarda çok sert ve sanki süspansiyon yok gibi ses yapıyor.

arkadaşlar dsg ile ilgili sorularımda olacak, araçla şehiriçinde giderken çok titreme yapıyor ve yüksek vitesle yavaş gittiği zaman şıkırtı şeklinde ses geliyor
ayrıca geri veya ileri kalkış yapacağım zaman gaza az basarsam araçta öne veya arkaya kayma oluyor. normalmi bunlar ???

2012 Leon tdi dsg kullanıcısı olarak cevaplamaya çalışayım sorularınızı;
On konsoldan gelen ses tam teybin arkasından gelen spirel tasının sesi gibi ise ve arada yapıp arada kesiliyorsa klima gazı sıkışma yapıyormuş bende böyle bir ses oldu servisin açıklaması bu yondeydi çözüm olarak kronik problemsdir ses oldugunda klimayı acın bir kaç sn sonra kapatın ses kesiyor dendi aynen de öyle oldu..
Suspansiyon sistemi daha iyi yol tutusu için sert tercih ediliyor ama abartı ses var ise servise baktirmanizi tavsiye ederim...
Dsg titremesi devir düşmelerinde yüksek vitesdeki şikirtilar Bizdede mevcut dsg bin klasik takır tukur Şakır şukur sesleri maalesef var..Ancak bana sorarsanız bir çok şikayet olsada piyasada yinede iyi sanzumani...
Kayma işine gelince aracınızda hillholder olmali geri kaydırma yapmaması frenden ayağınızı kaldırdığınızda 3 sn kayma yapmadan beklemesi gerekiyor zaten sonrasında yarı otomatik sanzuman olması nedeniyle kayma olur..ancak hep kayma yapıyorsa problem var demektir..ha birde diyelim rampada durdunuz fren pedalına az bişey basarsanız bazen devreye girmeyebilir sağlam sekilde fren pedalına basın ki devreye girmeme durumu olmasın belki kayma sebebi bu olabilir deneyin derim..
Yazabileceklerim bunlar umarım faydalı Olabilmisimdir...

Allah nazardan saklasın benimki saat gibi çalışıyor şimdilik sorunlara gelince,

Kış sartları malum yollarda bozuluyor çukurlar arttı lastik basınç normalin biraz daha asagısına alınınca düzeliyor 17 agra var bende çukurlarda bozuk yollarda tak tuk olucak ince yanak lastik bide 32/30 kullanıyorum şuan güzel yazın 34/32 kullanıyodum gayet memnundum:eek:key:

Dur kalk esnasında titreme yapar biraz ama sert kalktıgında titreme olmaz sabah sogukken genelde tak diye vurur özellikle 2den 1 3 den 2 aldıgında bende oluyor yüksek viteste şıkırtı falan hiç duymadım normal birşey olmayabilir göstermende fayda var en azından emin olalım ileride başka parçalara zarar vermesin

Geri ve ileri yokuşta kalkışlarda ulvi abim dedigi gibi frene tam basarsan problem ortadan kalkıcaktır tam basmadıgımız zaman devreye girmiyor beklemek lazım acele etmeden dik yokuşlarda park yapılırken 3 saniye gibi tutma aşaması var sonra kendini geri bırakıcaktır yarı otomatik malesef bunlar böyle :)

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, söylediklerinizi dikkate alıp inceleyeceğim. görüşmek üzzere

Geri
Üst Alt