Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Sorunu yaşayanlar

taner hocam. sahibinden.com.da kırmızı bi otomatik 2011 araç vardı. aracın sadece mekanik arızası vardı, tamir edildi yazılmıştı yorumlarında...boya, vuruk kırık yok diyordu.

ben de o zaman araç ararken, her gün bakıyordum. gelen temiz arabalar hemen satılırken o araç hala duruyordu orada ama satılmış herhalde sonunda.

piyasa fiyatının altına satılıktı....

o aracın sahibiyle görüştüm, aracın altı bir yere çarptı o yüzden sadeece mekanik olarka arızalı yazdım demişti.

bence satarken garantiden yapılan işlemler hiçbir şekilde değer kaybı oluşturmaz. aksine güven telkin eder. ancak şanzıman arızası ayıplı mal kapsamına giriyor mu pek emin değilim. sonuçta araç ilk arızasından servise girmiş. ve tamir ediliyor. 30 iş gününde tamir edilmez ise, veya aynı arızayı 3 defa yada farklı arızayı 6 defa (tam emin değilim) tekrarlarsa misli ile değişim yada para iade hakkınız doğruyor diye biliyorum.

sonuçta golf te alsaydıniz aynı şey olacaktı.

ancak yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. ist bence daha büyük olan doğuş oto servislerine götürmekte fayda var. sonuçta bayi servisleri doğuştan bilgi, belge ve parça bekliyor. süreç uzuyor. veya doğuşa dah afazla araç geldiğinde şanzımanın veya mekatroniğin hazırda bulunma ihtimalide olabilir. (deneme açısından) ve daha hızlı teşhis ve tedavi uygulanırdı.

Hukuki olarak yanılmıyorsam 1 ayı gecen onarılamayan tamirat işlemlerinde ,araç ayıplı mal kategorisine girer ve değiştirilmesi gerekir diye kanunda hükmü olması lazım,yanlış hatırlamıyorsam.Geçmiş olsun.

Taner avukatım ben. Eger istersen izlemen gereken prosodürü anşlatabilirim. Tekrar gecmiş olsun. Bu arada bir avukat olarak değil, DSG magduru olarak cevap yazıyorum.
Bende de bocanegra var, hersey yolunda ancak bozuk yollardaki takıt-tukur sesleri hariç.:)

hüseyin selamlar arkadaşım. tatilde olduğum için anca cevap yazabiliyorum. aracımı geçen cumartesi teslim aldım şanzımanı komple sıfırı ile değiştirmişler servis kağıdını falan aldım fakat fatura beninm adıma kesilmediği için bana nüshasını vermediler. hukuki prosödürü hakkında bir iki araştırma yaptım bende mali müşavirim biraz haklarımı araştırdım ama tabiki senin kadar yeterli bilgiye sahip değilimdir. ben aslında doğuş otonun sorumsuzluğundan şikayetciyim. dsglerin hepsinde olan o ses malum benim eski şanzımanda da vardı değişen yeni şanzımanda da teybin sesini açınca pek bişey duyulmuyor :)
bu arada tüm arkadaşlara ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
Taner avukatım ben. Eger istersen izlemen gereken prosodürü anşlatabilirim. Tekrar gecmiş olsun. Bu arada bir avukat olarak değil, DSG magduru olarak cevap yazıyorum.
Bende de bocanegra var, hersey yolunda ancak bozuk yollardaki takıt-tukur sesleri hariç.:)

cok gecmıs olsun ıns satarken basınız agrımaz en kotusude bu olur herhalde bunu anlatmak:(

Anlamadığım aracın şanzımanı garantiden mi değişti? Değiştiyse fatura neden senin adına değil! Geçmiş olsun tekrarda, DOĞUŞ arabayı satana kadar ilkesini kendisine prensip edinmiş bir grup.
O yüzden hakkını ara bir tüketici olarak. Şuan araç ne durumda, neden parça değişimini kabul ettin ki?? Tespit yaptırıp, bir ihtarla o da olmazsa dava acarak paranı faizi ile birlikte teslim alabilirdin...Özel mesajd da atabilirsin,
hüseyin selamlar arkadaşım. tatilde olduğum için anca cevap yazabiliyorum. aracımı geçen cumartesi teslim aldım şanzımanı komple sıfırı ile değiştirmişler servis kağıdını falan aldım fakat fatura beninm adıma kesilmediği için bana nüshasını vermediler. hukuki prosödürü hakkında bir iki araştırma yaptım bende mali müşavirim biraz haklarımı araştırdım ama tabiki senin kadar yeterli bilgiye sahip değilimdir. ben aslında doğuş otonun sorumsuzluğundan şikayetciyim. dsglerin hepsinde olan o ses malum benim eski şanzımanda da vardı değişen yeni şanzımanda da teybin sesini açınca pek bişey duyulmuyor :)
bu arada tüm arkadaşlara ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt