Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Sorunu yaşayanlar

taner1905

Kayıtlı Üye
arkadaşlar iyi akşamlar 8 Temmuzda araçım eryaya çekilmişti. neyse aradan geçen 20 gün sonunda aracım hala eryada. kısaca direkt konuya geliyorum. aracım 20 gündür şanzıman bekliyor ama ben araçtan baya bir soğudum aklımda sürekli bir daha sorun çıkarıcakmı acaba gene yolda kalırmı satarken bu orjinal üretim hatasından dolayı değişimi alan kişiye nasıl anlatıcaz bundan dolayı bir zarara uğrarsak napıcaz. bu sorunla karşılaşan varmı çözümü ne oldu acaba

öncelikle geçmiş olsun..aracınızı keşke Esenyurt Doğuşa çektirseydiniz..daha çabuk hallolurdu..biraz şans işi + kullanıma bağlı birşey..
ayrıca aracı satarken servis kağıdını gösterirsiniz DSG7lerin kronik sorunundan bahsederek aracın kavramasının vs sıfırlandığını değiştirildiğini söylersiniz..ardından 101 nokta kontrolüne sokabiliriz diyebilirsiniz :) benim aklıma gelenler bunlar..geçmiş olsun tekrar

geçmiş olsun. umarım en kısa sürede aracınıza kavuşursunuz. aracınızı satarken şanssızlıktan böyle bir olay geldi başımıza dersiniz ve muratın da dediği gibi servis kağıtlarını mutlaka saklayınız...
moralinizi bozmayın. sonuçta mekanik cihazlar bunlar hepimizin başına gelebilir. talihsizliğinizi yenmeniz dileğiyle.

vallahii o kadar araştırdık ettik gittik elimizle koymuş gibi sorunlu olanı bulduk. aslında 9.000 km de arabam bu güne kadar bir tıkırtı bir ses hiç bir şikayetim yoktu park yerinden çıkarırken birden arızaya düştü anlamadım. aslında garanti yönetmeliği ayıplı mal maddessine göre aracın ayıpsız misli ile değişiminide isteyebilirim ama napsam kararsız kaldım tabii bu arada doğuşlada konuşmalar ve görüşmelerde yaşanan olumsuzluklar ve sorunların çözülememesi gibi sebeplerlede iyice soğudum ama mahkeme işi oydu buydu falanda uzun işler napsam kararsızım.

bir sorum olacak size..aracınızı yokuşta bırakırken hangi adımları izliyorsunuz ? örn. el freni vites sıralamanız nedir ? frenden ayağınızı çekme vs...
aklımda arızaya yönelik bir düşünce oluştu bu park yerinden çıkma vs derken..sadece benim düşüncem bu

taner bey gerekirse hukuki yollara da başvuracaksınız. bu sizin en doğal hakkınız sonuçta. eğer bir hata ve sıkıntı varsa sonuna kadar gideceksiniz. az paraya almıyoruz sonuçta bu araçları ve kolay para da kazanmıyor kimse. uğraştırırsa uğraştırsın hakkınızı arayın derim. toyota multimode vitesten memnun olmayan bi arkadaş yanisorunlar yaşayan bi arkadaş bunun için site bile açmıştı. ki ne davalar açtı toyota.ya... siz de arkasında durun...

ama önce aracın ayıplı olduğunu kanıtlamanız gerekecek. prof.lar gelip inceleyecekler falan. gibi...

evet aynen öle şimdi düşünüyorumda proflar gelicek incelicek karar veriicek bir dünya zaman geçicek. hepimiz ekmeğinin peşinde koşan adamlarız gerekirse onunda peşinde koşarım. şu anda araç yapılıcak ama hep aklımda sonra sorun yaşıcammı satarken neler başıma gelicek hep bu sorularla boğuşuyorum. aslında satarken bir sorun çıkmaması lazım sonuç itibari ile sıfır aldığında üstünde bulunan şanzımanın aynısı ile sorunlu olduğu için değişiyo tamir görmüyor ama gel bunu anlat anlata bilirsen :)

taner hocam. sahibinden.com.da kırmızı bi otomatik 2011 araç vardı. aracın sadece mekanik arızası vardı, tamir edildi yazılmıştı yorumlarında...boya, vuruk kırık yok diyordu.

ben de o zaman araç ararken, her gün bakıyordum. gelen temiz arabalar hemen satılırken o araç hala duruyordu orada ama satılmış herhalde sonunda.

piyasa fiyatının altına satılıktı....

bakalım doğuş otoya yazdık ne gibi bir cevap gelicek gerçi kanunen ayıplı mal zarar tazminatını 3 seneye kadar açma hakkı saklı ama ne gerek var madem ayıplı malı ayıpsız misli ile değiştirme sseçeneği varken bunu niye kullanmayalımki :) ben yarında gider bu gazla noterden ihtarname çekerim. aslında sorunun en baş mimarı doğuşun sorumsuz davranışı başka bişey değil o yüzdende bu kadar sinirliyim.

Hukukı yollara kesinlikle ama kesinlikle basvurun derim ancak sonuc almanızın zor olduğunu söyliyebilirim netten arastırdığım kadarıyla

Geri
Üst Alt