Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

DSG şanzımandan gelen şakırtı sesi ???

Konu, 'Leon 5F (2013+)' kısmında MKO tarafından paylaşıldı.

1. MKO

MKO SCW Üyesi

47
    40
    18
    Geçen sabah aracı çalıştırdım biraz gittim tam araç 2. Vitese aldığında önde bi şakırtı var dikkat ettim o günden sonra bi ses geliyor. Bana şanzımandan gibi geldi vites değişirken. Hiç başına gelen varmı. Araç 2015 1.6 tdi dsg üzerinde coilover vs var acaba fazla sekmeden vs denmi ???:cool:

2. aslankral15

aslankral15 SCW Üyesi

169
    160
    43
    sadece 2. vitestemi oluyor yoksa dıger gecıslerdede aynı durum varmı?arkadasın jettasında buna benzer bırsey olmustu ve servısten dsg yazılımı tekrar attırdı ve duzeldıgını soylemıstı.bizim aslanımızda 2015 1.6 tdi dsg ve cok sukur boyle bır sıkıntı yok
    fakat cukura falan girdiginde gelıorsa

3. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    altını a dan z ye kontrol ettirmekte fayda var derim
    [doublepost=1457814968,1457814116][/doublepost]DSG nin kavrama çatallarından. Montajlandığı yerde boşluk var. Yüke bindikçe oynuyor.videoları da vardı. Kronik gibi birşey o ses. Aslında o tipte olan her DSG de var ancak izolasyondan duyulmuyor diye biliyorum.

4. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    DSG'nin kronik sorunudur o şıngırtı sesi. Ama benzinli araçlarda özellikle var.

Bunu beğendi. MKO bunu beğendi.
  5. aslankral15

aslankral15 SCW Üyesi

169
    160
    43
    2013 lerden sonra hatta 2014lerden sonra o sorunu astılar dıye bılıyorum. ayrıca tsi leon act de boyle bır ses yok, tdi da da almadım o sesı.belki benım sansımdır. herkese kazasız belasız surusler

MKO ve PATRON bunu beğendi.
  6. MKO

MKO SCW Üyesi

47
    40
    18
    Ya aslında diğerleri için bişey diyemiyorum çünkü araç basık olduğu için çukurlardan yavaş geçiş sırasında duyuyorum oda genelde 2. Vitese denk geliyor. Bu videodan tam sorunu açıklıyor çünkü ses aynı o clas dediği parçaların sesi ile aynı sıkıntı yaratır mı bilmiyorum ama ses bu @aslankral15
    [doublepost=1457827369,1457826657][/doublepost]
    Geçen gün gittim VOSMER e dedim böyle bi ses sıktı var die Valla alt takım baktırdım sıkıntı yok dedi şanzımandan ses var ama dedim sıkıntı gözükmüyor dio @kirlisakal

kirlisakal ve aslankral15 bunu beğendi.
  7. aslankral15

aslankral15 SCW Üyesi

169
    160
    43
    Ya bildigim kadariyla bir sorun cikarmaz ama ses rahatsiz eder.cok mu bastin araci?aman diyim o zaman(ki zaten sende dikkat ediyormussun)malum tr yollar cok dikkat

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  8. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    sallamışlar..aracınızı sürerek test etsinler

9. MKO

MKO SCW Üyesi

47
    40
    18
    Ya tabi şimdi sesi duydum ya sürekli dikkatimi çekiyor bi önceki aracımda trim sesi vardı ufak ve bazendi ama ses dikkatimi çekiyor sinir bozuyordu.:) Bunu da kimse dikkat etmeyince duymuyor ben dikkat ettiğim için sesi duyuyorum.;) Sıkıntı olmassa problem yok araç çokmu basık eh işte kW wairant 2 coilover ile baya bastım :D yaklaşık 15 aydır bu şekilde araç çok şükür dikkat ediyorum sıkıntı yok. Zaten o benim bebeğim dikkat ne kelime kendimden çok ona bakıyorum benden fazla yiyiyor :D @aslankral15 @aslankral15
    [doublepost=1457870676,1457870533][/doublepost]
    Valla olmassa yarın yine giderim söylerim bi kullansınlar bir sıkıntı çıkarmasında ben bu şekilde kullanmaya sesi de duymamaya çalışırım. ;) Yarın gittikten sonra yazarım verdikleri bilgiyi de. @kirlisakal

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş