Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Nedir?

garanti işine pek güvenmeyin doğuş sattığı markalarda.işlerine geldiklerini sokuyorlar,işlerine gelmediklerini sokmuyorlar.geçen yine bi-xenon far sensörümden sonra yine garantilik bir durum ortaya çıktı yine eften püften sebeplerle olumsuz yanıt verdiler.
(kaput izolasyonu sarkmıştı.cvp: oto kuaför ürünü sarkıtmış :eek: )
biraz şans tabi kronik sorunsa da zorlamamak lazım şansı fakat şuna da inanıyorum belirli zaman aralıklarında revizyona gittikleri için belki bunu dikkate alarak üretmiş olabilirler.

DSG probleminde tum araclara uygulanan prosedur aynı kesinlikle garantiye girmemesi gibi bi durum gormedim duymadım bilmiyorum zaten buna cesaret edemezler..

Hep DSG'nin sorunlarından bahsediyoruz aslında ama SMG'ninde, sorunlar yönünden geride kalır yanı yok.
Lüks ve ekonomi için bir araca bineceksem, kesinlikle otomatik olsun isterim. DSG, SMG gibi başımı gereksiz ağrıtacak ya da ağrıtma ihtimali olan sistemleri istemem.
Haa, performans için bir arabaya biniyosam, kesinlikle manuel isterim. Bir DSG ya da SMG, bi insandan çabuk vites değiştirebilir. Ama insanın yapmak istediğini %100 yola aktaramaz. Ya da benim, otomobilden %100 zevk almamı sağlayamaz. Pist koşullarında DSG'nin, Manuel'den daha yavaş kalmasının başlıca sebebi de bence budur.

Hep DSG'nin sorunlarından bahsediyoruz aslında ama SMG'ninde, sorunlar yönünden geride kalır yanı yok.
Lüks ve ekonomi için bir araca bineceksem, kesinlikle otomatik olsun isterim. DSG, SMG gibi başımı gereksiz ağrıtacak ya da ağrıtma ihtimali olan sistemleri istemem.
Haa, performans için bir arabaya biniyosam, kesinlikle manuel isterim. Bir DSG ya da SMG, bi insandan çabuk vites değiştirebilir. Ama insanın yapmak istediğini %100 yola aktaramaz. Ya da benim, otomobilden %100 zevk almamı sağlayamaz. Pist koşullarında DSG'nin, Manuel'den daha yavaş kalmasının başlıca sebebi de bence budur.

Zamanında sahip olduğumuz E65 7.35Li nin SMG şanzumanı garantiden değişmişti.

Ayberk manuel smg kıyaslamana katılıyorum yanlız aklıma bir soru geliyor ferrari niye inatla tüm yeni araçlarında smg kullanıyor?

Zamanında sahip olduğumuz E65 7.35Li nin SMG şanzumanı garantiden değişmişti.

Ayberk manuel smg kıyaslamana katılıyorum yanlız aklıma bir soru geliyor ferrari niye inatla tüm yeni araçlarında smg kullanıyor?
Ferrariye binen adam smg arızalanırsa üçüne beşine bakmaz bastırır parayı yenisini taktırır diye düşünüyorlardır.:)
Teşekkürler bu arada güzel bir konu.

bu konu zaten açılmıştı..

SMG biraz daha kötü bi şanzuman..BMW'nun DCT'si, biraz daha ağır sikletlere hizmet etse de 7G-Tronic daha çok DSG'ye rakiptir..SMG şanzuman otomatikleştirilmiş düz şanzuman gibi bişidir..velakin SMG'de limitlerde kullanılırken pek başarılı değildir ya da günlük hayatta..yakın döneme kadar bildiğim kadarıyla Ferrari bile aynı prensiple geliştirmiş şanzumanlarını..

bi karşılaştırma yapılcaksa SMGII, DSG, DCT, 7G-Tronic olmalı bence..
SMGIII, SMGII'ye göre daha yeni olsa da az beğeniliyo SMG adına en iyisi 2.'si..
ki 3 nesil SMG de bildiğim kadarıyla 6 ileri..

Bişey sorucam bu 2010 model Audi A4 1.8TFSI larda kullanılan 8 ileri şansıman hangisi dsg mi ? S-tronic diye geciyor çift kavrama...

ben sorun yaşayan kişilerin aşırı yaygara yaptığını düşünüyrum. sorunsuz binenlerde var dsgli araçlarına. ille olacak diye bir şey yok.

ayrıca o çok övülen japonlardan toyotanın m/m şanzımanı rezilliği snunda kalktı komple şanzımanlar elden geçirildi ve artık çoğu otomatik toyota eski nesil vasat otomatiklerle satılıyor ki o vasatlığı alp tattı iyi bilir.

safanın dediği gibi hiç yolda kalan dsgli duymadım. ama yolda kalan m/m lu japon çok duydum.

ben sorun yaşayan kişilerin aşırı yaygara yaptığını düşünüyrum. sorunsuz binenlerde var dsgli araçlarına. ille olacak diye bir şey yok.

ayrıca o çok övülen japonlardan toyotanın m/m şanzımanı rezilliği snunda kalktı komple şanzımanlar elden geçirildi ve artık çoğu otomatik toyota eski nesil vasat otomatiklerle satılıyor ki o vasatlığı alp tattı iyi bilir.

safanın dediği gibi hiç yolda kalan dsgli duymadım. ama yolda kalan m/m lu japon çok duydum.

Japon kalır abi zaten :)

Geri
Üst Alt