Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG Nedir?

Ben R35'in şanzımanı iyi demedim. R35'in şanzımanı DSG'den iyidir dedim. Arkadaş DSG'den iyi olan şanzıman sordu bende ona cevap verdim ki şu videodaki R35'te bulunan şanzımanda eleştirdiğin şanzıman ve launch control. Burada Veyron geçiyo. Ama tabi bilmiyorum genel durumu nedir. DSG'den iyi olduğu kesin de..
http://www.seatclubworld.com/showthread.php?t=4704

Ayberk nerden bağlandı yine olay Veyron'a olay ama oke cevaplıyım..
ilk çıktığında launch control'ü tam bi çöptü R35'in 4K küsürde kalkıyodu ve şuan 3K rpm civarına çevrilmiş haliyle kalkıyo doğrusunu sonradan Nissan anladı güncelledi zaten..'nette bulursun..

Veyron'u bu tarz arabalarla karşılaştırmak nasıl mantıklı geliyo sana anlamıyorum..güç olarak nerdeyse 3-4 kat daha güçlü 1.8K kg bi araba Veyron..bana oynanmış Skyline'ların geçtiğini söyleme sen demiyo muydun neyle doğru dürüst oynansa geçer diye..
bütün bunların yanında Veyron'un tam güç kalkması için atıyorum en az 40-50km/h gerekir 4 haneli hp ve torku olan bi araba..ve stock.. ;)

bunun yanında C6 ZR1'de launch control yok biliyosun..
senin söylediğin launch control ZR1'e geçiliyo..biri elektronik diğeri desteksiz kalkan 2 araç daha doğrusu tamamen manuel..üstelik R35 AWD, C6 ZR1 RWD bi araç..güçleri de en azından yakın..

R35 Spec V dışında R35'ler inanılmaz araçlar değiller..
RX7'den sonra RX8 nerdeyse yarı güçteki ve Keiichi Tsuchiya dahil Japonlarda yer etmiş insanların söylediği gibi beğenmiyolar bu örnekteki gibi..yeni RX8'i ona göre yaparlar artık..R35 Spec V'i gerçek anlamda sever Japonlar..

ama dediğim gibi R35 Spec V değil..Spec V bambaşka bi araç ve başarılı..
normal R35'le arasında çok fark olmasa da çok farklıymış sürüş karakteristiği şanzumanı vs..bunu Japonlar da ABD'de satışa çıkmayacağını geçen sene duyursalar da test yapan Amerikalılar da söylüyo..

bu nedenle sorunsuz ve gerçek anlamda performanslı R35, R35 Spec V onun da fiyatı Japonya'da ne kadar bilmiyorum ama Amerika'da R35 90K küsür dolar..ve Spec V de gelirse ABD'ye fiyatını 190K küsür olarak tahmin ediyolar..2 katından fazla nerdeyse yani..ucuz spor otomobil sınıfından çıkmış oluyo zaten direkt R35 Spec V de bu nedenle..

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

bunların yanında sonradan aklıma geldi..
R35'in 4 küsürde sararak kalktığı ve bunun yanında şanzumanı kırdığına dair yazılar da bulursun Ayberk özellikle forumlarda başına gelenlerden..

Dediğimi anlamak istemiyosun galiba?
Ben burada R35 şanzımanı iyidir düşüncesini savunmuyorum. Arkadaş DSG'den iyi bir şanzıman söyler misin dedi bende saydım :) Veyron geçtiği videoyu koyarakta şunu anlamanı beklemiştim. Bi Skyline Veyronu geçecek hale getirilmiş ve o şanzımanla..
Veyron'unsa yürümesi için 40-50km/h sürat gerekiyosa, 0-100km/h verisinin 3 saniyenin altında olduğu verilmezdi heralde.

Dediğimi anlamak istemiyosun galiba?
Ben burada R35 şanzımanı iyidir düşüncesini savunmuyorum. Arkadaş DSG'den iyi bir şanzıman söyler misin dedi bende saydım :) Veyron geçtiği videoyu koyarakta şunu anlamanı beklemiştim. Bi Skyline Veyronu geçecek hale getirilmiş ve o şanzımanla..
Veyron'unsa yürümesi için 40-50km/h sürat gerekiyosa, 0-100km/h verisinin 3 saniyenin altında olduğu verilmezdi heralde.

ben de onu söylüyorum işte R35'i şanzumanını o hale getirmek için harcanan rakamlar 4-5 haneli bol sıfırlı rakamlar..

soğutma kitleri, balata kitleri, özel yağları hatta işi abartıp nerdeyse komple şanzuman elemanları değiştirilmesi gerekiyo 700hp+ için..ki bunlardan en pahalısı doğal olarak şanzuman ekipmaları direkt 5 haneliler..bu kadar değişim ve araba kadar yapılan masraftan sonra nası hala daha iyi bi şanzuman onu anlamıyorum..

o videodaki R35'i şundan tebrik ederim Veyron'u olan bi arkadaş edinebilmiş ilk izlediğimde aklıma gelen oydu..tabii Veyron'daki eleman diğer arabaların da sahibi değilse..bunun yanında drag biraz daha uzun olsaydı işler zaten değişirdi..ama emek var tebrik etmek lazım..

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=CWKRg4oIgZk

bu videodan daha net anlayabilirsin demek istediğimi..

bugün altea 1.6 tdi dsg sürdüm geçişlerde veya herhangi bi tümsekde ses gelmedi bana gerçekten dizelle dsg sanzımanı mükkemel olmus

benim leon dsg ve 100bin km geçti ve herhangi bir sorun çıkarmadı. sesi her kaldırımtaşı yolda duyuyorum

1.6 Leon TDI DSG lerde sorun yasayan oldumu arkadaslar? Konuyu okudum, okumaz olaydim:( Icime kurt dustu. 2011 modellerde bir iyilestirme, degisiklik vs varmi?

Geri
Üst Alt