Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg kullanımı

aykstc

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar bir çok kardeşimin bildiği gibi 1 senedir 2011 leon dsg kullanmaktayım bu gün bir arkadaş kafamı karıştırdı ben normalde ışıklarda vitesi d konumunda bırakırım ama frene tam basarım fakat arkadaş mutlaka n ye almam gerektiğini devir yükselmese bile şanzımana yük bindiğini söyledi bu işin doğrusunu bilen yada servise soran varmıdır vereceğiniz cevaplar için şimdiden sonsuz teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aykut kardeşim bende 1 seneden fazladır dsg kullanıyorum... öyle bir sıkıntı olacağını sanmam... o arkadaşının dediği eski tam otomatik şanzumanlar için geçerli olabilir... ışığın süresine bağlı birde öyle bir uygulama olabilir o da çok gerekli değil start stop olduğu için bizim araçlarda öyle bir yük binmesi olmaz zaten... derken aklıma geldi senin araçta start stop var mı?

Aykut abi arkadaşın dogru söylemiş altur da çalıştıgım yıllarda egitim de bu konu hakkında aynısını anlatmıştı eğitmenler dsglerde vites gecişleri yaparken arac 2 vitesdeyken örnegin bir üst vitese geciş için hazır bulunuyor hareket halindeyken arac durur vazıyette D konumunda dururken vitese yuk biniyor geçişleri saglayamadıgı için. bunu dogus otonun egitmenleri video izleterek anlatmışlardı abi

Beni EDS'ler İYİ Tanır

Aykut kardeşim bende 1 seneden fazladır dsg kullanıyorum... öyle bir sıkıntı olacağını sanmam... o arkadaşının dediği eski tam otomatik şanzumanlar için geçerli olabilir... ışığın süresine bağlı birde öyle bir uygulama olabilir o da çok gerekli değil start stop olduğu için bizim araçlarda öyle bir yük binmesi olmaz zaten... derken aklıma geldi senin araçta start stop var mı?
Bende start stop yok kardeşim

Aykut abi arkadaşın dogru söylemiş altur da çalıştıgım yıllarda egitim de bu konu hakkında aynısını anlatmıştı eğitmenler dsglerde vites gecişleri yaparken arac 2 vitesdeyken örnegin bir üst vitese geciş için hazır bulunuyor hareket halindeyken arac durur vazıyette D konumunda dururken vitese yuk biniyor geçişleri saglayamadıgı için. bunu dogus otonun egitmenleri video izleterek anlatmışlardı abi

Beni EDS'ler İYİ Tanır
Peki diger otomatiklerde devir sürekli 1000 civarı ve sürekli ileri hareket etme isteği varken bizimkilerde devir frene basınca 700 civarı oluyor taki ayağını frenden çekinceye kadar o ana kadar hiç bir zorlama yok freni bırakınca devir 1000 civarı olup hareket etmeye başlıyor

araç devamlı aportta bekliyor fakat gitmiyor n almak daha mantıklı değilmi

Abi dsg ler edc ve digerlerinden cok farklı çalışıyor oyüzdendir

Beni EDS'ler İYİ Tanır

Abi dsg ler edc ve digerlerinden cok farklı çalışıyor oyüzdendir

Beni EDS'ler İYİ Tanır
Yani sonuç olarak ne yapacağız kardeşim onlarca konuya baktım ama bir karar veremedim bu yazanlar arasında servise danışanlarda var

Yani sonuç olarak ne yapacağız kardeşim onlarca konuya baktım ama bir karar veremedim bu yazanlar arasında servise danışanlarda var

Aykut abi yarın servis formenini arayıp senin için tekrar soracagım burdan yazarım

Beni EDS'ler İYİ Tanır

Geri
Üst Alt