Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg ile ilgili

fatihkinik

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, 1.6 tdi dsg leon aracım var 94500 km de. 75bin km civarında uzatılmış garantisinden faydalanarak 2. Viteste çok titreme yapan aracımın baskı bakatasını değiştirmiştim başaran antalyada. Değişimden sonra herşey bir kaç ay kadar iyiydi, yaklaşık 1 senedir sadece 3. Vitesten 4. Vitese geçişlerde eğer gaza basarsam yani araca tork bindirirsem trrrrrr diye bir ses geliyor sanki kaçırma sesi gibi, sürekli vw kullanan bir arkadaşıma aktardığımda mekatronik arızası falan dedi korkuttu beni. Bu sesi ve sürtünmeyi sadece 3. Den 4. Ye geçerken eğer motora yüklenirsem yapıyor, diğer viteslerde yapmıyor, fikirlerinizi bekliyorum saygılar

Herkese merhaba, 1.6 tdi dsg leon aracım var 94500 km de. 75bin km civarında uzatılmış garantisinden faydalanarak 2. Viteste çok titreme yapan aracımın baskı bakatasını değiştirmiştim başaran antalyada. Değişimden sonra herşey bir kaç ay kadar iyiydi, yaklaşık 1 senedir sadece 3. Vitesten 4. Vitese geçişlerde eğer gaza basarsam yani araca tork bindirirsem trrrrrr diye bir ses geliyor sanki kaçırma sesi gibi, sürekli vw kullanan bir arkadaşıma aktardığımda mekatronik arızası falan dedi korkuttu beni. Bu sesi ve sürtünmeyi sadece 3. Den 4. Ye geçerken eğer motora yüklenirsem yapıyor, diğer viteslerde yapmıyor, fikirlerinizi bekliyorum saygılar

Kavrama değiştikten bir süre sonra genellikle mekatronik arızası çıkıyor. Doğrudur. Bu sorun genelde kavrama yapıldıktan sonra adaptasyon yapılmadığında ya da işlemler hatalı yapıldığında ortaya çıkıyor. Vakit kaybetmeden servise gösterin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Kavrama değiştikten bir süre sonra genellikle mekatronik arızası çıkıyor. Doğrudur. Bu sorun genelde kavrama yapıldıktan sonra adaptasyon yapılmadığında ya da işlemler hatalı yapıldığında ortaya çıkıyor. Vakit kaybetmeden servise gösterin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Dsg reset attım düzeldi, artık böyle bir sorunum yok, işin garibi servise götürdüm onlar yapamadılar ve dsg resetten haberleri yok

Geçmiş olsun, düzelmiş olması güzel. DSG reset nasıl yapılıyor?

Kontak açıyorsunuz motoru çalıştırmadan, sonra gaz pedalına sonuna kadar ki klik sesi geliyor basıyorsunuz 20 saniye boyunca, sonra aracı kontak kapanadan çalıştırıyorsunuz, bu kadar basit, süper oldu aracım

Reset (ya da kalibrason) arada tekrarlanması gereken bir süreç. Araç debriyajın aşınma oranını doğru hesaplayamadığında sıkıntı olabiliyor. Benim de eski aracımda (Golf 1.2 TSI DSG) 3ten 2ye ve 2den 1e inerken vuruntu, 1de durmaya yakın titreme sorunları vardı. En sonunda şanzıman dağıttı araba, komple yeni kit takıldı, sonrasında sorunsuzdu ama araçtan soğuduğum için satıp manuele döndüm.

Geri
Üst Alt