• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Dsg ile ilgili

fatihkinik

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, 1.6 tdi dsg leon aracım var 94500 km de. 75bin km civarında uzatılmış garantisinden faydalanarak 2. Viteste çok titreme yapan aracımın baskı bakatasını değiştirmiştim başaran antalyada. Değişimden sonra herşey bir kaç ay kadar iyiydi, yaklaşık 1 senedir sadece 3. Vitesten 4. Vitese geçişlerde eğer gaza basarsam yani araca tork bindirirsem trrrrrr diye bir ses geliyor sanki kaçırma sesi gibi, sürekli vw kullanan bir arkadaşıma aktardığımda mekatronik arızası falan dedi korkuttu beni. Bu sesi ve sürtünmeyi sadece 3. Den 4. Ye geçerken eğer motora yüklenirsem yapıyor, diğer viteslerde yapmıyor, fikirlerinizi bekliyorum saygılar

LKTN

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, 1.6 tdi dsg leon aracım var 94500 km de. 75bin km civarında uzatılmış garantisinden faydalanarak 2. Viteste çok titreme yapan aracımın baskı bakatasını değiştirmiştim başaran antalyada. Değişimden sonra herşey bir kaç ay kadar iyiydi, yaklaşık 1 senedir sadece 3. Vitesten 4. Vitese geçişlerde eğer gaza basarsam yani araca tork bindirirsem trrrrrr diye bir ses geliyor sanki kaçırma sesi gibi, sürekli vw kullanan bir arkadaşıma aktardığımda mekatronik arızası falan dedi korkuttu beni. Bu sesi ve sürtünmeyi sadece 3. Den 4. Ye geçerken eğer motora yüklenirsem yapıyor, diğer viteslerde yapmıyor, fikirlerinizi bekliyorum saygılar
Kavrama değiştikten bir süre sonra genellikle mekatronik arızası çıkıyor. Doğrudur. Bu sorun genelde kavrama yapıldıktan sonra adaptasyon yapılmadığında ya da işlemler hatalı yapıldığında ortaya çıkıyor. Vakit kaybetmeden servise gösterin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

fatihkinik

Kayıtlı Üye
Kavrama değiştikten bir süre sonra genellikle mekatronik arızası çıkıyor. Doğrudur. Bu sorun genelde kavrama yapıldıktan sonra adaptasyon yapılmadığında ya da işlemler hatalı yapıldığında ortaya çıkıyor. Vakit kaybetmeden servise gösterin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Dsg reset attım düzeldi, artık böyle bir sorunum yok, işin garibi servise götürdüm onlar yapamadılar ve dsg resetten haberleri yok

focus

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun, düzelmiş olması güzel. DSG reset nasıl yapılıyor?

fatihkinik

Kayıtlı Üye
Kontak açıyorsunuz motoru çalıştırmadan, sonra gaz pedalına sonuna kadar ki klik sesi geliyor basıyorsunuz 20 saniye boyunca, sonra aracı kontak kapanadan çalıştırıyorsunuz, bu kadar basit, süper oldu aracım

faw13

Kayıtlı Üye
Reset (ya da kalibrason) arada tekrarlanması gereken bir süreç. Araç debriyajın aşınma oranını doğru hesaplayamadığında sıkıntı olabiliyor. Benim de eski aracımda (Golf 1.2 TSI DSG) 3ten 2ye ve 2den 1e inerken vuruntu, 1de durmaya yakın titreme sorunları vardı. En sonunda şanzıman dağıttı araba, komple yeni kit takıldı, sonrasında sorunsuzdu ama araçtan soğuduğum için satıp manuele döndüm.

Üst Alt